درگیری‌های پراکنده در مناطق مختلف سودان با وجود آتش‌بس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
درگیری‌های پراکنده در مناطق مختلف سودان با وجود آتش‌بس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، خارطوم پایتخت سودان امروز سه شنبه با وجود اجرایی شدن توافق آتش بس، شاهد درگیری‌های متناوب بین ارتش و نیروهای واکنش سریع بود. بر اساس این گزارش، شاهدان محلی گفتند که ساعاتی پس از اجرایی شدن آتش‌بس بین دو طرف در شامگاه دوشنبه، صدای تیراندازی پراکنده را […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، خارطوم پایتخت سودان امروز سه شنبه با وجود اجرایی شدن توافق آتش بس، شاهد درگیری‌های متناوب بین ارتش و نیروهای واکنش سریع بود.

بر اساس این گزارش، شاهدان محلی گفتند که ساعاتی پس از اجرایی شدن آتش‌بس بین دو طرف در شامگاه دوشنبه، صدای تیراندازی پراکنده را در جنوب خارطوم و «خارطوم بحری» در شمال شرق پایتخت شنیدند.

رسانه‌ها همچنین از تیراندازی پراکنده و پرواز جنگنده‌ها در منطقه «ام درمان» خارطوم خبر دادند.

به گفته شاهدان، صدای آتش توپخانه و هواپیماهای جنگی در حومه جنوبی خارطوم شنیده شد و برخی دیگر از مشاهده ستون‌های دود بر فراز منطقه خارطوم بحری خبر دادند.

از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی الجزیره از تیراندازی شدید در شهر «الابیض» در استان «کردفان» خبر داد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا هم که کشورش با عربستان سعودی از ناظران آتش‌بس در سودان است، گفت: طرف‌های نقض کننده آتش‌بس در سودان را با تحریم و ابزارهای دیگر مجازات خواهیم کرد.

عربستان سعودی و آمریکا روز یکشنبه گذشته اعلام کردند که آتش بس جدید در سودان از شامگاه دوشنبه به مدت یک هفته به اجرا گذاشته خواهد شد و در صورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.منبع