دستیار: همه تلاش مان را برای کسب سهمیه پارالمپیک می کنیم

محمدرضا دستیار سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین شرایط تیم ملی در آستانه اعزام به مسابقات بسکتبال با ویلچر انتخابی پارالمپیک 2024 پاریس به‌عنوان آخرین رویداد گزینشی این بازی‌ها اظهار داشت: تمرینات با حضور هشت بازیکن در تهران آغاز شده است و منتظر پاسخ ترکیه‌ای‌ها هستیم تا بتوانیم پیش از رویداد اصلی‌ در پاریس، چند بازی دوستانه با تیم‌های باشگاهی این کشور انجام بدهیم و از آنجا راهی پاریس شویم.

 

وی در ادامه افزود: ویزای همه نفرات تقریباً رسیده است. فقط برای مهدی عباسی و مرتضی عابدی باقی مانده است که با توجه به حضور آنها در ترکیه، طی روزهای آینده اقدام لازم انجام می‌شود تا هیچ مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

دستیار درباره شرایط حریفان تیم ملی گفت: حریفان ما چند بازی دوستانه و تدارکاتی در بلژیک برگزار کردند. البته ما نیز با توجه به اینکه قبلاً با آنها بازی داشته‌ایم، سعی کردیم که آنالیز خوبی از رقبا داشته باشیم. بر همین اساس دو شب قبل دیدارمان با فرانسه در مسابقات جهانی امارات را آنالیز کردیم و روی نقاط تدافعی تمرکز داشتیم. همانطور که می‌دانید، ما در مرحله مقدماتی با کانادا، فرانسه و هلند همگروه هستیم و با توجه به عملکردمان در این مرحله، حریف‌مان در مرحله پلی‌آف مشخص می‌شود. در واقع باید ابتدا عملکرد خوبی در مرحله مقدماتی داشته باشیم تا با حریف آسان‌تری در مرحله پلی‌آف مواجه شویم. در مجموع شرایط خوب است و امیدوارم بتوانیم اتفاق خوبی را رقم بزنیم و باز هم تاریخ‌ساز شویم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر درباره اینکه ایران پیش از این مقابل تیم‌هایی همچون فرانسه و هلند پیروز شده است و آیا این مسئله می‌تواند باز هم ملاک برتری مقابل این حریفان باشد، گفت: بسکتبال با ویلچر به شکلی نیست که بگوییم چون یک بار این حریفان را برده‌ایم، باز هم قطعاً پیروز می‌شویم. در واقع یک برد ملاک خوبی برای این پیش‌بینی نیست و نباید هیچ حریفی را دست‌کم بگیریم. اگر حریف‌مان تیمی مثل تایلند باشد که بارها شکستش داده‌ایم، می‌توانیم پیش‌بینی یک برد دیگر را داشته باشیم، اما بازی با این حریفان اروپایی کار سختی است. آنها امکانات خوبی دارند و از شرایط خوبی هم بهره می‌برند و مقابل آنها از پیش برنده نیستیم. به هر حال تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا به سهمیه پارالمپیک دست پیدا کنیم.

دستیار گفت: مسابقات انتخابی پارالمپیک در شهر نیس برگزار می‌شود و امیدوارم که اتفاقات خوبی در آن برای تیم ما ثبت شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا