دلیل باخت شهداب در آسیا از نگاه امیر خوشخبر


سرپرست تیم والیبال شهداب یزد یکی از دلایل ناکامی این تیم در جام باشگاه‌های آسیا را حضور بازیکنان خارجی در تیم‌های شرکت‌کننده دانست.

به گزارش ایسنا، تیم والیبال شهداب یزد در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا نتیجه ضعیفی کسب کرد و با یک پله سقوط نسبت به دور قبل این رقابت‌ها در جایگاه چهارم قرار گرفت. از طرفی شهداب با نتیجه‌ای که به دست آورد باعث شد والیبال ایران بعد از ۲۲ سال در باشگاه‌های آسیا روی سکو نرود.

امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم والیبال شهداب در مورد نتیجه این تیم در جام باشگاه‌های آسیا به ایسنا گفت: تیم‌ها برای بازیکن خارجی هزینه کرده بودند. تیم ژاپن موزرسکی یک میلیون دلاری و مهاجمی داشت که در پایان جزو بهترین‌ها شدند.   قطر چند ستاره مطرح والیبال دنیا را داشت که دو بار ما را برد یا حتی اندونزی که از حضور معنوی‌نژاد آماده و بازیکن آفریقایی بهره می‌برد. اگر هر کدام از این بازیکنان خارجی را بیرون می‌کشیدید، تیم‌ها نمی‌توانستند به این مراحل برسند.

او در این مورد افزود: تنها تیمی که بازیکن خارجی نداشت ما بودیم. درست است که آقای معروف را داشتیم اما به تنهایی خیلی نمی‌توانست در تیم ما اثرگذار باشد. فکر می‌کنم در درجه اول حضور این بازیکنان خارجی در باشگاه‌های آسیا تاثیرگذار بود. اگر دست آقای تندروان باز بود و معروف در کنار خود بازیکنی تمام کننده داشت که می‌توانست جور تیم را در این شرایط حساس به دوش بکشد، شاید شرایط تیم بهتر می‌شد چون خیلی میلیمتری باختیم و به فینال نرسیدیم. در ادامه هم نتوانستیم تیم را هم برای رده‌بندی ریکاوری کنیم.  

خوش‌خبر در واکنش به اینکه معروف به دلیل دیر اضافه شدن به تیم با سایر بازیکنان هماهنگی کاملی نداشت، گفت: ممکن است این مساله درست باشد اما چاره‌ای نداشتیم. آقای معروف ۴۸ ساعت بعد از آخرین مسابقه‌اش در فنرباغچه ترکیه به ما ملحق شد. این نهایت زمانی بود که می‌توانست بیاید. شاید مقداری ناهماهنگی هم مزید بر علت بود.  

او در مورد اینکه عملکرد امیر غفور همچون لیگ آماده نبود و در برخی مسابقات خسته به نظر می‌رسید، بیان کرد: آقای غفور بهترین پشت خط زن مسابقات شد. او تمام تلاش خود را کرد. بار تیم در زمین روی دوشش بود و خستگی مفرطی به او تحمیل شده بود. هفت بازی پشت سر هم داشتیم که شاید نتوانست در هفت بازی مثمرثمر باشد. در بازی‌های اول تمام تاثیرات خود را گذاشت و غفور همیشگی بود اما در مسابقات آخر طراوت و تازگی را نداشت. با این حال فن آقای غفور آنقدر بالا بود که توانست خود را در زمین اداره کند و به همین دلیل جزو بهترین‌ها قرار گرفت.  

خوش‌خبر در مورد ادامه همکاری خود با شهداب یزد گفت: با شهداب قراداد یک ساله دارم. مگر اینکه باشگاه تغییر عقده بدهد. هر جوری باشگاه بخواهد عمل می‌کنم و هیچ حاشیه‌ و مشکلی در این زمینه به وجود نمی‌آورم. فعلا مشکل خاصی وجود ندارد و از این به بعد برای حضور خوب در لیگ برنامه‌ریزی می‌کنیم.  

انتهای پیام  


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا