دنیامالی: تلاش می‌کنیم بودجه ۱۴۰۲ تورم‌زا نباشد
دنیامالی: تلاش می‌کنیم بودجه ۱۴۰۲ تورم‌زا نباشد

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ گفت: مجلس تلاش خود را خواهد کرد تا ناترازی در بودجه ۱۴۰۲ کاهش یافته و بودجه ای که در مجلس به تصویب می رسد تورم زا نباشد. احمد دنیامالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره الزاماتی که باید در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: […]یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ گفت: مجلس تلاش خود را خواهد کرد تا ناترازی در بودجه ۱۴۰۲ کاهش یافته و بودجه ای که در مجلس به تصویب می رسد تورم زا نباشد.

احمد دنیامالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره الزاماتی که باید در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: از نظر بنده آنچه که در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ باید خیلی برجسته باشد، بحث ناترازی است که معمولا در بودجه های سنواتی داریم و باید تلاش کنیم تا در لایحه بودجه سال آتی این ناترازی به صفر نزدیک شود. آنچه که برای ما مهم است اینکه شکل بودجه به گونه ای باشد که نگاه آن ضد تورمی باشد.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ با بیان اینکه ما در کمیسیون تلفیق و مجلس تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بودجه تورم زا نباشد،‌ تاکید کرد: ما اعتقاد داریم که انتشار اوراق عرضه باید نسبت به بودجه سال ۱۴۰۱ کاهش یابد و در یک نگاه کلی باید به موضوع رکود که دامن‌گیر جامعه شده است پرداخته و برای رونق در بازار تصمیمات مناسبی اتخاذ کنیم.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر در لوایح بودجه تاکنون سهم بودجه هزینه ای و جاری به مراتب بیشتر از بودجه عمرانی بوده است، در حالی که این نسبت باید عکس باشد چراکه بودجه جاری کشور مولد نیست و صرف حقوق و مسائل جاری کشور می شود.

دنیامالی در پایان گفت: بودجه ای که می تواند اشتغال زا باشد و اقتصاد کشور را از حالت رکود به سمت رونق هدایت کند، بودجه عمرانی است. باید برای ناترازی بودجه سرمایه ای و تملک دارایی چاره ای اندیشیده شود.

انتهای پیاممنبع