دیدار زلنسکی با نخست‌وزیر دانمارک با محوریت جنگ اوکراین
دیدار زلنسکی با نخست‌وزیر دانمارک با محوریت جنگ اوکراین

رئیس‌جمهوری اوکراین با مته فردریکسن، نخست‌وزیر دانمارک در شهر “میکولایف” واقع در جنوب اوکراین دیدار و پیرامون مسائل مختلفی از جمله حمله مسکو به کی‌یف گفت‌وگو و رایزنی کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق ویدئوهای منتشر شده توسط دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، این رئیس‌جمهور به همراه نخست‌وزیر دانمارک قبل از […]رئیس‌جمهوری اوکراین با مته فردریکسن، نخست‌وزیر دانمارک در شهر “میکولایف” واقع در جنوب اوکراین دیدار و پیرامون مسائل مختلفی از جمله حمله مسکو به کی‌یف گفت‌وگو و رایزنی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق ویدئوهای منتشر شده توسط دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، این رئیس‌جمهور به همراه نخست‌وزیر دانمارک قبل از ورود به بیمارستانی که سربازان مجروح اوکراینی در آن تحت درمان هستند، در خیابانی برفی یکدیگر را ملاقات کردند.

زلنسکی در تلگرام خود نوشت: این برای جنگجوهای ما مهم است که نه تنها به لحاظ فیزیکی بلکه به لحاظ روانی نیز درمان شوند. سپاسگزارم از تمامی کادر درمان که به سلامت مدافعان ما اهمیت می‌دهند. بنده آرزو می‌کنم هر چه سریع‌تر حالشان بهبود یابد.

رهبران اوکراین و دانمارک از بندر میکولایف بازدید کردند و در آنجا به مشاهده و بررسی وضعیت مخازن نفتی که مورد اصابت موشک‌ها و پهپادهای روسی قرار گرفته بود، مشغول شدند.

زلنسکی از فردریکسن به دلیل کمک‌های ارائه‌ شده از سوی دانمارک تشکر کرد. وزارت دفاع این کشور اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد ۱۹ توپخانه هویتزر فرانسوی “سزار” را به اوکراین ارسال خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری اوکراین همچنین با مقامات محلی در منطقه میکولایف دیدار کرد؛ منطقه‌ای که از ابتدای حمله ۱۱ ماهه روسیه به اوکراین دائما توسط نیروهای روسی مورد حمله قرار گرفته است.

وی در ادامه پیامش در تلگرام نوشت: منطقه میکولایف با شجاعت در برابر “حملات تروریستی” نیروهای روسیه مقاومت می‌کند. طی این بازدید با مقامات محلی دیدار و جلسه‌ای را در رابطه با وضعیت منطقه برگزار کردم. ما همچنین پیرامون وضعیت عملیاتی در جنوب اوکراین، پیامدهای موشک‌ها و حملات پهپادی روسیه، مساله زیرساخت‌های انرژی منطقه میکولایف و بازسازی بلند مدت آن گفت‌وگو و رایزنی کردیم.

زلنسکی در گفت‌وگو با خبرنگاران ادعا کرد: فکر می‌کنم روسیه واقعا خواستار یک “انتقام بزرگ” باشد و من فکر می‌کنم آن‌ها پیشتر چنین چیزی را شروع کرده‌اند؛ اما به نظرم قادر نخواهند بود نتیجه مثبتی را برای کشور خود رقم بزنند. من فکر می‌کنم که ما به طور تدریجی آن‌ها را متوقف و نابود خواهیم کرد و آماده “ضد حمله‌ای بزرگ” خواهیم شد.

وی در پایان ادعایش افزود: روسیه حملاتش را در خطوط مقدم در جنوب اوکراین نه تنها متوقف نمی‌کند، بلکه نیروهای بیشتری را از جانب “گروه واگنر” به منطقه وارد می‌کند. ما هروز شاهد افزایش نیروهای این گروه در منطقه هستیم.

انتهای پیاممنبع