کد خبر : 47867
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲

دیدار و گفتگوی مذاکره کنندگان ایران و روسیه در وین

دیدار و گفتگوی مذاکره کنندگان ایران و روسیه در وین

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ علی باقری، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان امروز در نخستین دیدار خود در وین با هیئت مذاکره کننده روسیه دیدار و گفتگو کرد. مذاکرات رفع تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران در این دور در وین برگزار خواهد شد و قرار است هیئت ایرانی در خصوص پیش نویس پیشنهادی جوزپ بورل، مسئول سیاست

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ علی باقری، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان امروز در نخستین دیدار خود در وین با هیئت مذاکره کننده روسیه دیدار و گفتگو کرد.

مذاکرات رفع تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران در این دور در وین برگزار خواهد شد و قرار است هیئت ایرانی در خصوص پیش نویس پیشنهادی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتگو کند.

پیشتر علی باقری درباره این دور از مذاکرات گفت: «هدف مذاکرات تعیین شرایط بازگشت آمریکا به توافق است، از این رو آمریکا نمی‌تواند برای ایران که عضو برجام است قید و شرط تعیین کند. در مذاکرات پیش رو، اراده جدی و واقعی آمریکا برای دستیابی به توافق راستی آزمایی می‌شود.»

او همچنین با اشاره به نقض تعهدات آمریکا اظهار کرد: « مسئولیت بر عهده آنهایی است که توافق را نقض کرده و در فاصله گرفتن از میراث‌ منحوس گذشته ناکام مانده‌اند. آمریکا باید قدردان فرصتی باشد که با سخاوتمندی اعضای برجام فراهم شده است؛ توپ در زمین آنهاست تا از خود پختگی نشان داده و مسئولانه عمل نماید.»

این دور از گفتگوها به روال قبل با هماهنگ کنندگی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/  

برچسب ها :

ناموجود