دیدار چاووش اوغلو با وزرای خارجه فنلاند و سوئد
دیدار چاووش اوغلو با وزرای خارجه فنلاند و سوئد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزیران خارجه فنلاند و سوئد که کشورهایشان برای پیوستن به ناتو به چراغ سبز ترکیه نیاز دارد، امروز در بخارست پایتخت رومانی گام‌های برداشته شده در راستای تفاهم سه‌جانبه و برآورده کردن انتظارات ترکیه را با چاووش اوغلو مورد بررسی قرار دادند. ترکیه و این دو کشور منطقه نوردیک در […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزیران خارجه فنلاند و سوئد که کشورهایشان برای پیوستن به ناتو به چراغ سبز ترکیه نیاز دارد، امروز در بخارست پایتخت رومانی گام‌های برداشته شده در راستای تفاهم سه‌جانبه و برآورده کردن انتظارات ترکیه را با چاووش اوغلو مورد بررسی قرار دادند.

ترکیه و این دو کشور منطقه نوردیک در ماه ژوئن در نشست ناتو در مادرید پایتخت اسپانیا یک تفاهمنامه برای رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی آنکارا امضا کردند تا مسیر برای عضویت هلسینکی و استکهلم در ناتو هموار شود.

طبق این تفاهمنامه، فنلاند و سوئد حمایت کامل خود برای مقابله با تهدیدهای امنیت ملی ترکیه ناشی از گروه‌های مسلح کردی، را افزایش می‌دهند.

با این حال خبرگزاری فرانسه در مورد نتیجه این جلسه سه جانبه نوشت که آنکارا امید را برای هر گونه پیشرفت سریع در مذاکرات کم رنگ کرد.

انتهای پیام/