ذخیره ۲۶۰۰ نمونه خون بند ناف در کردستان
ذخیره ۲۶۰۰ نمونه خون بند ناف در کردستان

ایسنا/کردستان رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: مرکز ذخیره سازی خون بند ناف نمایندگی استان، در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده و تا کنون توانسته بیش از ۲۶۰۰ نمونه خون بند ناف را جمع آوری کند.  اکبر اسدی، امروز پنج شنبه (۴ خردادماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: جهاددانشگاهی همواره سعی کرده که علم […]ایسنا/کردستان رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: مرکز ذخیره سازی خون بند ناف نمایندگی استان، در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده و تا کنون توانسته بیش از ۲۶۰۰ نمونه خون بند ناف را جمع آوری کند.

 اکبر اسدی، امروز پنج شنبه (۴ خردادماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: جهاددانشگاهی همواره سعی کرده که علم را به فنآوری تبدیل کند و آن را در قالب مراکز تخصصی به صورت کاربردی درآورده و در اختیار آحاد جامعه قرار دهد.

وی، فعالیت های دانش بنیان را سرلوحه امور جهاددانشگاهی ذکر کرد و افزود: اگر این فعالیت ها در حوزه های مختلف در کشور بسط یابد، گره های مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد، چرا که فعالیت های دانش بنیان موجب ایجاد اشتغال دانش بنیان می شود و این نوع اشتغال چون با علم و معرفت همراه است، راندمان را که نیاز اصلی کشور در حوزه های مختلف است افزایش می دهد.

 رییس جهاددانشگاهی استان کردستان، در رابطه با فعالیت های نمایندگی بانک خون بندناف در استان کردستان، بیان کرد: این مرکز در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده و تا کنون توانسته بیش از ۲۶۰۰ نمونه خون بند ناف را جمع آوری کند.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی های خوبی که تا کنون در جهاددانشگاهی استان صورت گرفته است، نمایندگی بانک خون کردستان در سال ۱۴۰۱ توانسته است رتبه نخست کشوری را در حوزه ذخیره خون بند ناف به خود اختصاص دهد.

اسدی، افزایش میانگین ماهانه نمونه های ذخیره خون بند ناف در استان را نیازمند افزایش تبلیغات میدانی برای ارائه خدمات بهتر به مردم ذکر کرد و یادآور شد: امید است بتوانیم با تلاش و برنامه ریز های درست، فرهنگ ذخیره سازی سلامت را در سطح استان کردستان افزایش دهیم.

انتهای پیاممنبع