کد خبر : 42241
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۹:۲۷

رادیو نمایش “جشن نامه” پخش می کند

رادیو نمایش “جشن نامه” پخش می کند

ویژه برنامه “جشن نامه” به مناسبت بزرگداشت حکیم فردوسی و پاسداست زبان فارسی از رادیو نمایش پخش می شود. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، ویژه برنامه “جشن نامه” رادیو نمایش به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی یکشنبه، 25 اردیبهشت ماه روی آنتن می رود. “جشن

ویژه برنامه “جشن نامه” به مناسبت بزرگداشت حکیم فردوسی و پاسداست زبان فارسی از رادیو نمایش پخش می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، ویژه برنامه “جشن نامه” رادیو نمایش به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی یکشنبه، 25 اردیبهشت ماه روی آنتن می رود.

“جشن نامه” برنامه ای ترکیبی از شاهنامه خوانی، نقالی و پرده خوانی و نمایش هایی کوتاه بر اساس شاهنامه حکیم توس است و شامل بخش هایی همچون: رونمایی “نامورنامه” در گفت و گو با جلال خالقی مطلق عضو هیأت امنا و فرنشین بنیاد فردوسی و با صدای محسن بهرامی، “شگفتی های شاهنامه” در گفت و گو با عبدالمهدی مستکین، شاهنامه پژوه و مدیر بخش فرهنگ کمیسیون یونسکو ایران، خوانش نسخه آموزشی و نمایشی شاهنامه فردوسی در دو بخش دیباچه ای و سرگذشت فردوسی و داستان های دوره پیشدادی و گفت وگو با یاسر موحد فرد دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیر عامل موسسه فردوسی توسی، پخش نمایش رادیویی “بیور اسب” با بازنویسی و کارگردانی رضا حماطی و بازیگری عباس بهمنش در نقش ابلیس، رضا حماطی در نقش راوی و کیوان هاشمی در نقش ضحاک، “نقالی آموزه های اخلاقی حکیم توس”، اجراهای گروه کودکان و نوجوانان موسسه فردوسی توسی، “نقالی بحر طویل خوانی” امیرعلی عطااللهی، نقالی دو زبانه، شاهنامه خوانی گروهی خانواده شریفی از رفسنجان و بخش های متنوع دیگری می باشد. همچنین در این برنامه با محسن سوهانی، مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش و کاظم نظری، مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت و گو خواهد شد.

 “جشن نامه” به تهیه کنندگی ملیحه مرادی جعفری و با اجرای ملیحه شبانیان و پیمان شیخی پخش می شود. همچنین دستیار تهیه این برنامه علیرضا بهروش است که با همکاری مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رادیو نمایش و بنیاد فردوسی به میزبانی تالار سنگلج تهران یکشنبه، 25 اردیبهشت ماه از ساعت 9 الی 11 از محل تماشاخانه سنگلج به روی آنتن خواهد رفت.

این برنامه در گروه فرهنگ و تاریخ رادیو نمایش تهیه و تولید شده است که به صورت زنده از آنتن شبکه رادیویی نمایش پخش می شود.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود