کد خبر : 45312
تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱:۲۸

«راشد الغنوشی» ممنوع‌الخروج شد

«راشد الغنوشی» ممنوع‌الخروج شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حکم ممنوع‌الخروج شدن «راشد الغنوشی» رئیس جنبش النهضه و برخی دیگر از شخصیت‌های تونس توسط قاضی تحقیق دادگاه بدوی شهر آریانا صادر شده است. وب‌سایت «الشروق أون لاین» گزارش داد که این حکم علیه الغنوشی و سایرین در رابطه با ‍پرونده «سرویس مخفی» است. در ژانویه 2022، قوه قضائیه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حکم ممنوع‌الخروج شدن «راشد الغنوشی» رئیس جنبش النهضه و برخی دیگر از شخصیت‌های تونس توسط قاضی تحقیق دادگاه بدوی شهر آریانا صادر شده است.

وب‌سایت «الشروق أون لاین» گزارش داد که این حکم علیه الغنوشی و سایرین در رابطه با ‍پرونده «سرویس مخفی» است.

در ژانویه 2022، قوه قضائیه تونس تصمیم گرفت تا تحقیقاتی را در مورد آنچه که «دستگاه مخفی جنبش النهضه» نامیده می‌شود و به دست داشتن در ترور مخالفان سیاسی مانند شکری بلعید و محمد براهمی در سال 2013 (1392) متهم است، آغاز کند.

پرونده به اصلاح سرویس مخفی النهضه از اکتبر 2018 آغاز شد، زمانی که دولت تونس مدعی است یک سری اسناد و مدارکی کشف کرده است که نشان می دهد النهضه دارای یک دستگاه امنیتی موازی با دولت دخیل در ترور مخالفان بوده است.

 جاسوسی، نفوذ در نهادهای دولتی و محاکمه مخالفان جنبش النهضه از دیگر اتهاماتی است که هنوز قوه قضاییه آنها را اثبات نکرده است.

انتهای پیام

 

 

برچسب ها :

ناموجود