راهپیمایی گسترده در بلگراد در اعتراض به تیراندازی‌های مرگبار – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
راهپیمایی گسترده در بلگراد در اعتراض به تیراندازی‌های مرگبار – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، ده‌ها هزار نفر در شهر بلگراد پایتخت صربستان به خیابان ها آمدند و در اعتراض به گسترش فرهنگ خشونت در این کشور که به تازگی منجر به وقوع ۲ تیراندازی شد و ۱۸ کشته برجای گذاشت، اعتراض کردند. آنها در جریان این اعتراض ضددولتی، […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، ده‌ها هزار نفر در شهر بلگراد پایتخت صربستان به خیابان ها آمدند و در اعتراض به گسترش فرهنگ خشونت در این کشور که به تازگی منجر به وقوع ۲ تیراندازی شد و ۱۸ کشته برجای گذاشت، اعتراض کردند.

آنها در جریان این اعتراض ضددولتی، مقامات صربستان را مسئول این وقایع دانستند و اعلام کردند که گسترش چنین فرهنگی در کشور حاصل عملکرد دولت بوده است.

در اولین تیراندازی که در سوم ماه می در مدرسه‌ای در شهر بلگراد روی داد، یک پسر نوجوان ۹ دانش آموز و یک نگهبان را کشت. یک روز پس از آن نیز مردی ۲۱ ساله مردم را در خارج از پایتخت به رگبار گلوله بست و ۸ نفر از آنها را کشت.

احزاب مخالف دولت که سازمان‌دهندگان این تظاهرات بودند، می‌گویند که دولت به رهبری الکساندر ووچیچ نتوانسته است رسانه هایی که خشونت را ترویج می‌ کنند را مهار و علیه جنایتکاران در جامعه اقدام کند.

اشاره آنها به برنامه‌های تلویزیونی «رئالیتی شو» است که اخیراً در این کشور پخش می‌شود و محکومان جنایتکار از جمله قاتلان همچنین مردانی را نشان می دهد که اقدامات خشونت بار را توصیف می‌کنند.

معترضان در جریان این راهپیمایی از نخست وزیر، وزیر کشور و رئیس آژانس امنیت صربستان خواستند تا استعفا دهند.

این سومین اعتراض مردمی در ماه اخیر به گسترش فرهنگ خشونت در صربستان است.منبع