کد خبر : 46274
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷

رسوایی جدید برای شاباک؛ از طریق اپلیکیشن گام شمار هم از اسرائیل جاسوسی می‌شود

رسوایی جدید برای شاباک؛ از طریق اپلیکیشن گام شمار هم از اسرائیل جاسوسی می‌شود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وبگاه روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد، یک شبکه جاسوسی ناشناس موفق شد از طریق اپلیکیشن ورزشی Strava از پرسنل ارتش اسرائیل و ماموران شاباک جاسوسی کرده و سفرها و حضور آنها را در کشورهای مختلف جهان رصد کند. در این عملیات جاسوسی که ابعاد کامل آن افشا نشده

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وبگاه روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد، یک شبکه جاسوسی ناشناس موفق شد از طریق اپلیکیشن ورزشی Strava از پرسنل ارتش اسرائیل و ماموران شاباک جاسوسی کرده و سفرها و حضور آنها را در کشورهای مختلف جهان رصد کند.

در این عملیات جاسوسی که ابعاد کامل آن افشا نشده است، تراشه‌‌هایی وارد پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی شده و از این طریق افرادی که سرگرم انجام فعالیت‌های ورزشی در پایگاه‌های نظامی یا امنیتی بودند را مورد رصد قرار دادند.

این رسانه انگلیسی در گزارشی خود تاکید کرد، حتی افرادی که شدیدترین موارد حریم خصوصی را هم در این اپلیکیشن لحاظ کردند نیز از این جاسوسی در امان نماندند.

در یکی از نمونه‌های جاسوسی انجام گرفته که گاردین موفق شد به آن دسترسی پیدا کند، فعالیت یکی از کاربران این برنامه را نشان می‌دهد که در یکی از مراکز به شدت سری اسرائیل مشغول فعالیت است، گمان می‌رود این مرکز به برنامه هسته‌ای اسرائیل مرتبط است.

این رسوایی زمانی جنبه شدیدتری به خود می‌گیرد که مشخص شده است، سرویس‌های امنیتی و متخصص اسرائیل موفق به کشف وجود این جاسوسی نشده بلکه یک مجموعه فعال در این زمینه تحت عنوان FakeReporter آن را کشف و به اطلاع نهادهای ذیربط رساند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود