روسیه: پایگاه هوایی «دینپر» اوکراین منهدم شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
روسیه: پایگاه هوایی «دینپر» اوکراین منهدم شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه در بیانیه‌ ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: پایگاه هوایی «دینپر» متعلق به اوکراین هدف موشک های با دقت بالای روسیه قرار گرفت؛ آشیانه های حاوی سلاح و تجهیزات هوایی کی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه در بیانیه‌ ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: پایگاه هوایی «دینپر» متعلق به اوکراین هدف موشک های با دقت بالای روسیه قرار گرفت؛ آشیانه های حاوی سلاح و تجهیزات هوایی کی یف هم مورد اصابت قرار گرفت.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص می‌افزاید: حدود ۲۷۰ نظامی اوکراینی محور دونتسک در نتیجه اقدامات فعالانه نیروهای مسلح روسیه کشته شدند.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌کند: در محورهای کوپیانسکی و کراسنولومانسکی حدود ۱۰۵ نظامی اوکراینی کشته شدند. در محورهای دونتسک جنوبی و زاپروژیا بالغ بر ۱۵۰ نظامی اوکراینی کشته شدند.

لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه گذشته (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات ویژه نظامی» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد.

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه در اوکراین، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تا کنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده اند.

از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.منبع