سازمان مدیریت بحران کشور درحال هوشمندسازی است
سازمان مدیریت بحران کشور درحال هوشمندسازی است

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه مردم ایران جزو گروه‌های اول در کمک‌رسانی و امداد در حوادثی نظیر سیل و زلزله هستند، گفت: این سرمایه عظیم مردمی در هیچ جای دنیا دیده نشده است. به گزارش ایسنا، محمدحسن نامی در نشست تعیین نیازهای دستگاه‌های اجرایی در مخاطرات طبیعی که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها […]رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه مردم ایران جزو گروه‌های اول در کمک‌رسانی و امداد در حوادثی نظیر سیل و زلزله هستند، گفت: این سرمایه عظیم مردمی در هیچ جای دنیا دیده نشده است.

به گزارش ایسنا، محمدحسن نامی در نشست تعیین نیازهای دستگاه‌های اجرایی در مخاطرات طبیعی که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و آژانس‌های بین‌المللی مستقر در ایران برگزار شد؛ با تاکید بر علاقمندی مردم و دولت ایران برای همکاری در تمامی زمینه‌های بشردوستانه و امدادرسانی در حوادث با جامعه بین الملل، خواستار تقویت حس انسان دوستانه آژانس‌های بین المللی در مقابله با حوادث طبیعی شد.

نامی افزود: در دو دهه اخیر هر چقدر تحریم های ظالمانه بر کشور ما بیشتر شد، کمک های انسان دوستانه هم کمتر شد و این مسئله ناتوانی آژانس‌های بین المللی در ایجاد راهکاری برای کمک رسانی در شرایط بحران را نشان داد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران در حوادث طبیعی جهان توان و قدرت یاری خود را به کل دنیا نشان داده و در زلزله اخیر ترکیه کمک‌های بدون توقع و همراه با عطوفت را برای زلزله زدگان ارسال کرد و حتی هلال احمر ایران از طرف مسئولان ترکیه مورد تقدیر قرار گرفت.

وی در خصوص  پیشگامی و همکاری مردم ایران در زمینه امداد رسانی به‌موقع در حوادث هم گفت: مردم کشور ما جزو گروه‌های اول در کمک رسانی و امداد در حوادث از قبیل آتش سوزی و سیل و زلزله هستند که این سرمایه عظیم مردمی در هیچ جای دنیا دیده نشده است.

نامی ادامه داد: سازمان مدیریت بحران کشور امروز در حال هوشمند سازی است و تمامی سازمان های مشمول ماده ۲ مدیریت بحران و همچنین ماده ۱۴ قانون در این زمینه همکاری لازم را باید داشته باشند.

دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور همچنین در ادامه گفت: سازمان‌های بین المللی می‌توانند تجارب و فناوری خود در حوزه پیشگیری از حوادث طبیعی را در اختیار مسئولان قرار دهند.

انتهای پیام