کد خبر : 48860
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 16 آگوست 2022 - 18:59

صهیونیست‌ها از گرانی به ستوه آمدند

صهیونیست‌ها از گرانی به ستوه آمدند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری زبان با توصیف این شرایط به سونامی قیمت‌ها نوشتند، افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها همزمان با افزایش اعتراضات نسبت به سیاست‌های مالی و اقتصادی اویدگدور لیبرمن وزیر دارایی و یائیر لاپید نخست وزیر، باعث فروپاشی اقتصادی اسرائیل شده است. امروز در فلسطین اشغالی مهاجران صهیونیست که به

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری زبان با توصیف این شرایط به سونامی قیمت‌ها نوشتند، افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها همزمان با افزایش اعتراضات نسبت به سیاست‌های مالی و اقتصادی اویدگدور لیبرمن وزیر دارایی و یائیر لاپید نخست وزیر، باعث فروپاشی اقتصادی اسرائیل شده است.

امروز در فلسطین اشغالی مهاجران صهیونیست که به این سرزمین مهاجرت کرده‌اند صرفا با گرانی مواد غذایی مواجه نیستند، بلکه تمامی هزینه‌های زندگی از هزینه‌های آموزش گرفته تا بهداشت و حمل و نقل شاهد افزایش لجام گسیخته‌ای هستند، در حالی که از دیدگاه بسیاری از اسرائیلی‌ها وزرای کابینه لاپید هیچ توجهی به شرایط فاجعه باری که آنها در آن به سر می‌برند، ندارند.

در گزارش مفصلی که در پایگاه عبری زبان “میدیا” منتشر شد تاکید شده است، تقریبا تمامی کالاها و خدمات در اسرائیل به نسبت‌های مختلف افزایش پیدا کرده اند اما بدتر از آن این است که کابینه اسرائیل در مقابل این سونامی قیمت بی تفاوت نشسته است.

با وجود آن که کابینه لاپید ادعا می‌کند که جنگ اوکراین باعث این گرانی است اما مخالفان کابینه با تکذیب این ادعاها در مورد گرانی فاحش شکل گرفته در اسرئیل تاکید دارند، وزرا به جای رتق و فتق امور کار انتصاب دوستان و اطرافیان خود را پیگیری کرده و قیمت‌ها را به حال خود رها کرده‌اند.

براساس نتایج نظر سنجی که اخیرا انجام گرفته و این  پایگاه اطلاع رسانی آن را منتشر کرده است اکثر قریب به اتفاق مردم به توانمندی کابینه لاپید که وزیر دارایی آن لیبرمن است برای حل مشکلات معیشتی اعتقادی ندارند و بر این باورند که شرایط اقتصادی آنها روز به روز هم بدتر خواهد شد.

انتهای پیام/*

برچسب ها :

ناموجود