صهیونیست‌ها گانتس را به نتانیاهو ترجیح می‌دهند

براساس نظرسنجی روزنامه معاریو، صهیونیست‌ها «بنی گانتس» را برای پست نخست وزیری مناسب‌تر از بنیامین نتانیاهو می‌دانند.

به گزارش ایسنا، براساس نتایج نظرسنجی روزنامه معاریو اگر انتخابات کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) امروز برگزار شود حزب «اردوگاه رسمی» با رهبری بنی گانتس ۳۹ کرسی را به دست خواهد آورد اما حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تنها ۱۸ کرسی را به دست خواهد آورد.

طبق نتایج این نظرسنجی بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی حد نصاب را در انتخابات به دست نخواهد آورد اما ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تعداد کرسی‌های حزبش را به ۱۰ کرسی افزایش خواهد داد.

همچنین طبق نظرسنجی روزنامه معاریو ۴۸ درصد از صهیونیست‌ها بنی گانتس را برای نخست وزیری مناسب‌تر می‌دانند. در حالی که تنها ۳۲ درصد از آنها بنیامین نتانیاهو را برای این پست مناسب‌تر می‌دانند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی احزاب ائتلاف حاکم اکثریت پارلمانی را از دست خواهند داد و در انتخابات تنها ۴۴ کرسی را به دست می‌آورند اما احزاب مخالف ۷۱ کرسی به دست خواهند آورد.

از زمان عملیات طوفان الاقصی مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر، صهیونیست‌ها نتانیاهو را مسئول شکست این رژیم در پیش بینی کردن این عملیات می‌دانند. همچنین صهیونیست‌ها بارها با برگزاری تظاهرات خواهان استعفای نتانیاهو شده‌اند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا