ضرغامی: ده هزار نفر زمان تحویل سال در تخت جمشید حضور داشتند

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از حضور ده هزار نفر از مردم زمان تحویل سال در تخت جمشید خبر داد و تصریح کرد که با سیاستی که خود من ابلاغ کرده بودم بنا شد مردم در صف های طولانی نایستند و این ده هزار نفر بدون بلیط بازدید کردند.

به گزارش ایسنا، عزت الله ضرغامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت:  آیین نامه طبیعت گردی امروز در دولت به تصویب رسید. طبیعت گردی یکی از مهمترین بخش های گردشگری است که اگر سیاست گذاری هماهنگ و درستی در کشور برای آن انجام بگیرد و سرمایه گذاران به درستی هدایت شوند، حتما طبیعت گردی بخش مهمی از گردشگری ما را تشکیل خواهد داد. با ویژگی های این آیین نامه، طبیعت گردی می تواند از رونق بیشتری برخوردار شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه  آخرین آمار در مورد بازدید از محوطه های تاریخی و ابنیه میراث فرهنگی تا پایان 13 فروردین 6 میلیون نفر بود، گفت: در برخی از مراکز جمعیت به قدری زیاد بود که درها را باز کردیم و بلیط نفروختیم و جمعیت را هدایت کردیم از جمله حضور ده هزار نفر در زمان تحویل سال در تخت جمشید که به علت تراکم زیاد با سیاستی که خود من ابلاغ کرده بودم بنا شد مردم در صف های طولانی نایستند و این ده هزار نفر بدون بلیط بازدید کردند.

ضرغامی خاطر نشان کرد: امسال به دلیل تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان  در شروع تعطیلات، کاهش سفر داشتیم که به نظر می رسد جبران این موضوع بعد از ماه رمضان خواهد بود. مردم سفر هایشان را مدیریت می‌کنند و وقتی می‌بینند زیر ساخت ها به گونه ای نیست که در چند روز سفر فشرده بتوانند از امکانات گردشگری استفاده کنند، ترجیح می دهند سفر خود را کمی به تاخیر بیاندازند که در راه بندان جاده ها گیر نکنند.

ادامه دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا