طالبان: پیشرفت‌هایی در مذاکره با «پنجشیر» حاصل شده است
طالبان: پیشرفت‌هایی در مذاکره با «پنجشیر» حاصل شده است

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح الله مجاهد» سخنگو و سرپرست اطلاعات و فرهنگ طالبان درباره مذاکره با نیروهای پنجشیر اظهار داشت که مذاکرات پیشرفتی داشته است اما امیدواریم تا از جنگ اجتناب شود. وی گفت: «مسئله پنجشیر در حال حاضر مورد بحث است. امروز ما چندین پیام دریافت کردیم. ما امیدواریم که جنگی […]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح الله مجاهد» سخنگو و سرپرست اطلاعات و فرهنگ طالبان درباره مذاکره با نیروهای پنجشیر اظهار داشت که مذاکرات پیشرفتی داشته است اما امیدواریم تا از جنگ اجتناب شود.

وی گفت: «مسئله پنجشیر در حال حاضر مورد بحث است. امروز ما چندین پیام دریافت کردیم. ما امیدواریم که جنگی رخ ندهد و این مسئله از طریق درک متقابل حل شود».

یک منبع نیز به اسپوتنیک گفته که مذاکرات با الزامات هر دو طرف بسیار متفاوت است.

پس از تاکید طالبان بر حل مسالمت‌آمیز مسئله پنجشیر، هفته گذشته یک هیئت از طالبان برای دیدار با «احمد مسعود» فرمانده نیروهای محلی علیه طالبان عازم این ولایت شدند.

«انعام الله سمنگانی» عضو کمیسیون فرهنگی طالبان درباره اعزام این هیئت به پنجشیر گفته بود که قرار است آن‌ها با احمد مسعود و عده دیگری از مردم که در قضیه پنجشیر دخیل هستند، دیدار کنند و تلاش‌ها برای حل مسالمت‌آمیز مسئله پنجشیر جریان دارد.

احمد مسعود پیش از این تاکید کرده که  خواستار تشکیل حکومت فراگیر شامل تمامی اقوام افغانستان است و اگر طالبان برای تصرف پنجشیر حمله کنند، مقاومت خواهد کرد.

انتهای پیام/.