عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد

عضو ارشد کابینه جنگ رژیم صهیونیستی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه سپتامبر شد.

به گزارش ایسنا، در حالی که کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل جنگ غزه از داخل و خارج تحت فشار قرار دارد، «بنی گانتس» عضو ارشد کابینه جنگ این رژیم در نشست خبری خواهان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در ماه سپتامبر شد.

به نوشته روزنامه رای‌الیوم، گانتس در این باره گفت: ما باید بر سر تاریخی برای برگزاری انتخابات در ماه سپتامبر یعنی قبل از یک ساله شدن جنگ غزه به توافق برسیم. تعیین چنین تاریخی به ما اجازه می‌دهد تا به تلاش نظامی ادامه دهیم و در عین حال به شهروندان اسرائیل این سیگنال را ارسال کنیم که به زودی اعتماد شما را بار دیگر جلب خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به اختلافات موجود میان رژیم صهیونیستی و آمریکا درباره جنگ غزه، گفت نباید روابط استراتژیک دو طرف آسیب ببیند.

عضو ارشد کابینه جنگ رژیم صهیونیستی درباره اختلاف واشنگتن و تل‌آویو درباره حمله زمینی ارتش به شهر رفح واقع در جنوب غزه گفت: درباره این عملیات باید گفتگو با آمریکایی‌ها ادامه یابد. من به آنها توضیح دادم که این عملیات مهم است و مانع بازسازی مجدد حماس می‌شود

گانتس همچنین به موضوع اسیران صهیونیستی در نزد حماس پرداخت و گفت در مقابل خانواده‌های اسرای صهیونیستی شرم‌سار است زیرا کابینه تاکنون قادر به بازگرداندن این اسرا نشده است‌.

عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی افزود خانواده‌های اسرای صهیونیستی باید بدانند کابینه همه تلاش خود را برای آزادی اسرا قبل از عید پاک به کار می گیرد.

خانواده‌های اسرای صهیونیستی تقریبا هر روز در اعتراض به نحوه مدیریت جنگ غزه توسط کابینه نتانیاهو دست به تظاهرات زده و خواهان سرنگونی کابینه نتانیاهو و دستیابی به توافق درباره تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: باید موضوعات مورد اختلاف حل شود تا به شکل متحد در جنگ پیروز شویم. ما در حال مدیریت یک جنگ پیچیده هستیم و چالش‌های سنگینی وجود دارد.

گانتس مدعی شد: ما باید توانایی حذف استراتژیک حماس و محدود کردن قدرت ایران را داشته باشیم. با وجود دودستگی در میان اسرائیلی‌ها، هیچ دستاورد مهم سیاسی یا نظامی حاصل نمی‌شود.

وی درخصوص درگیری‌ها در شمال فلسطین اشغالی نیز مدعی شد ارتش رژیم صهیونیستی به حزب‌الله لبنان در جنوب این کشور خسارت زده است.

گانتس در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که حملات بی‌وقفه مقاومت لبنان به مواضع رژیم صهیونیستی همچنان دارد و حزب‌الله اعلام کرده تا زمان توقف جنگ غزه در حمایت از مردم غزه و مقاومت فلسطین به حملاتش ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا