کد خبر : 48509
تاریخ انتشار : جمعه 12 آگوست 2022 - 7:24

عملیات جست‌وجوی کوهنوردان سقوط کرده در یخچال یخار متوقف شد/ انتقال امدادگر مصدوم به مرکز درمانی

عملیات جست‌وجوی کوهنوردان سقوط کرده در یخچال یخار متوقف شد/ انتقال امدادگر مصدوم به مرکز درمانی

رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به دو عملیات جداگانه جست‌وجو در یخچال یخار دماوند و علم‌کوه گفت: عملیات یخار به دلیل ریزش شدید سنگ و وقوع سیل و به خطر افتادن جان امدادگران متوقف شد. به گزارش ایسنا، مهدی ولی‌پور درباره حوادث پیش‌آمده برای کوهنوردان در ارتفاعات دماوند گفت: در روزهای اخیر مجموعا

رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به دو عملیات جداگانه جست‌وجو در یخچال یخار دماوند و علم‌کوه گفت: عملیات یخار به دلیل ریزش شدید سنگ و وقوع سیل و به خطر افتادن جان امدادگران متوقف شد.

به گزارش ایسنا، مهدی ولی‌پور درباره حوادث پیش‌آمده برای کوهنوردان در ارتفاعات دماوند گفت: در روزهای اخیر مجموعا گزارش مفقود شدن سه نفر در ارتفاعات دماوند و مفقودی کوهنوردی در علم کوه دریافت شد.

وی افزود: تیم فنی سازمان امدادونجات بعد از دریافت گزارش مربوط به دو کوهنورد مفقودی در ارتفاعات دماوند، به یخچال یخار اعزام و با استقرار در ارتفاع ۴۷۰۰ متری، طی دو روز عملیات دسترسی به مفقودان از طریق ایجاد کارگاه‌های ثابت، پیگیری شد اما ریزش رگباری سنگ‌ها به دلیل تغییر شرایط اقلیمی و وقوع سیل‌های لحظه‌ای ناشی از آب شدن یخچال‌ها، شرایط امدادرسانی را با دشواری فراوان مواجه کرده و برخورد سنگ به امدادگران جان آن‌ها را به خطر انداخته بود.

ولی پور گفت: روز گذشته و هنگام عملیات دسترسی به پیکر یکی از مفقودان در یخچال یخار، امدادگر هلال‌احمر با برخورد سنگ به شدت مجروح شد. به همین دلیل با اعزام بالگرد، تیم امداد کوهستان هلال‌احمر به رینه بازگشت و امدادگر مصدوم هم به مرکز درمانی منتقل شد.

به گفته رئیس سازمان امدادونجات هلال‌احمر، عملیات یخچال یخار در حال حاضر متوقف شده تا تیمی که در منطقه حضور داشتند، تشکیل جلسه داده و راه‌های انتقال پیکرها را بررسی کنند. احتمال دارد انتقال پیکر مفقودان در یخچال یخار تا آغاز فصل سرما به تعویق بیفتد.

تداوم عملیات جست‌وجو در علم‌کوه

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، ولی پور تاکید کرد: عملیات انتقال پیکر کوهنورد مفقودشده در علم کوه با همکاری فدراسیون کوهنوردی، هلال‌احمر کلاردشت و کوهنوردان محلی همچنان ادامه دارد. امدادگران پیکر کوهنورد مفقود را تا۳۰ متر روی گرده آلمان‌ها بالا کشیده‌اند و تلاش برای انتقال پیکر این کوهنورد به منطقه تک‌رکابی و از آنجا به مردی‌کش و کلاردشت ادامه دارد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود