عملیات روسیه، پروژه بیولوژیکی سری پنتاگون در اوکراین را لو داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
عملیات روسیه، پروژه بیولوژیکی سری پنتاگون در اوکراین را لو داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، یک مقام ارشد دومای روسیه می گوید به لطف عملیات ویژه نظامی این کشور در اوکراین، پروژه سری بیولوژیکی مخفی وزارت دفاع آمریکا برملا شد. «ایرینا یارووایا» رئیس مشترک هیئت پارلمانی بررسی آزمایشگاه‌های زیستی ایالات متحده در اوکراین و معاون رئیس دومای دولتی، روز دوشنبه اعلام کرد […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، یک مقام ارشد دومای روسیه می گوید به لطف عملیات ویژه نظامی این کشور در اوکراین، پروژه سری بیولوژیکی مخفی وزارت دفاع آمریکا برملا شد.

«ایرینا یارووایا» رئیس مشترک هیئت پارلمانی بررسی آزمایشگاه‌های زیستی ایالات متحده در اوکراین و معاون رئیس دومای دولتی، روز دوشنبه اعلام کرد که افشای پروژه بیولوژیکی سری پنتاگون عمدتاً مرهون عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین و کار این کمیسیون است.

این مقام ارشد روس تاکید کرد که افشای این پروژه بیولوژیکی بسیار خطرناک پنتاگون در اوکراین قبل از هر چیز به دلیل عملیات نظامی ویژه امکان پذیر شد.

یارووایا در ادامه گفت که وظیفه این کمیسیون ارائه تمام شواهدی است که به روشی مستدل، منسجم و نظامند مورد بررسی قرار است. شواهدی که کاملاً تأیید می کند که پروژه نظامی-بیولوژیکی خطرناک ایالات متحده در اوکراین در راستای بخشی از یک پروژه بزرگتر و خطرناک تر استعمار نظامی-بیولوژیکی جهان اجرا می شود.

در مارس ۲۰۲۲، دومای روسیه و شورای فدراسیون این کشور قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که به موجب آن انجام تحقیقات پارلمانی ویژه در مورد عملکرد آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در اوکراین و ایجاد یک هیئت ویژه متشکل از ۱۴ عضو دوماً و ۱۴ عضو شورای فدراسیون در دستور کار قرار گرفت.منبع