کد خبر : 47948
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۸:۵۱

فرزند علی سلیمانی: ریتم برنامه‌های مذهبی منطبق با جوان‌ها باشد

فرزند علی سلیمانی: ریتم برنامه‌های مذهبی منطبق با جوان‌ها باشد

فرزند علی سلیمانی (بازیگر فقید سینما و تلویزیون) که در ایام محرم اجرای یک برنامه مذهبی را عهده‌دار شده است، درباره‌ی راه‌هایی که به ارتباط بیشتر مخاطب جوان با برنامه‌های دینی می‌انجامد، این نکته را بیان کرد: «لازم است محتوای برنامه‌های مذهبی به‌روز و با ساختار روز دنیا منطبق باشد.» صبا سلیمانی در گفت‌وگویی با

فرزند علی سلیمانی (بازیگر فقید سینما و تلویزیون) که در ایام محرم اجرای یک برنامه مذهبی را عهده‌دار شده است، درباره‌ی راه‌هایی که به ارتباط بیشتر مخاطب جوان با برنامه‌های دینی می‌انجامد، این نکته را بیان کرد: «لازم است محتوای برنامه‌های مذهبی به‌روز و با ساختار روز دنیا منطبق باشد.»

صبا سلیمانی در گفت‌وگویی با ایسنا درباره‌ی تجربه حضور در یک برنامه مذهبی توضیح داد: اتفاق جالبی که در این برنامه برایم افتاد، همین روزشماری است که من هنوز هم مشغول خواندنش هستم، چون برنامه روز پخش است؛ به عنوان مثال اینکه ما بدانیم سال ۶۱ هجری قمری برای مثال دقیقا در روز پنجم و ششم محرم آن زمان چه اتفاقاتی در کوفه و کربلا افتاد.

به نظرم ساختار برنامه که ‌به شکل قصه روایت می‌شود، جالب است و فکر می‌کنم برای مخاطبان هم جذاب باشد. قبل از برنامه تحقیقاتی در این زمینه انجام داده بودم اما وقایع را به شکل تاریخی خوانده بودم؛ در حالیکه شکل برنامه ادبی است و داستان‌گونه روایت می شود. در کل تجربه شیرینی برایم بود.

در این زمینه بخوانید:

مدیران صداوسیما با مناسبت‌های مذهبی مثل سیل و زلزله برخورد می‌کنند!

او سپس به این پرسش پاسخ داد که برنامه‌های مذهبی باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشند تا بتوانند با نسل جوان‌ بیشتر ارتباط برقرار کنند؟

سلیمانی اظهار کرد: اگر اینگونه برنامه‌ها ریتم جذاب‌تری داشته باشند و از آیتم‌هایی استفاده کنند که جوان‌ها بیشتر با آنها ارتباط بگیرند، قطعا این اتفاق می‌افتد. طبیعتا جوان امروزی نمی‌نشیند شعر خواندن را تماشا کند، چون آنقدر زندگی‌ها جمع و جور شده که اصلاً کسی فرصت ندارد شعرهای طولانی که یک نفر به شکل دکلمه می‌خواند را گوش بدهد. به نظرم بهتر است ریتم برنامه‌های مذهبی مثل ریتم خود جوانان باشد و ساختاری جمع و جور داشته باشد که اگر اینطور باشد اتفاقات بهتری می‌تواند بیفتد. همچنین اطلاعات برنامه‌های مذهبی به‌روز باشد و با برنامه‌سازی‌های روز دنیا منطبق باشند.

صبا سلیمانی سپس با یادآوری اینکه برنامه «خانه زاد» اولین اجرایش در تلویزیون نیست، متذکر شد: من در سال ۹۳ برنامه «عصر خانواده» را همراه با پدر و مادرم اجرا می‌کردم و با فضای اجرا آشنایی داشتم. در فضای بازیگری هم قبل از سریال «خوشنام» چندین تله‌فیلم داشتم اما نمی‌دانم چرا همه فکر کردند «خوشنام» اولین تجربه‌ام در بازیگری بود.

دختر مرحوم علی سلیمانی در پایان در پاسخ به اینکه آیا دوست دارد بازیگری و اجرا را در تلویزیون ادامه بدهد؟ اینگونه گفت: دوست دارم این دو حیطه را ادامه بدهم به دلیل اینکه رشته تحصیلی خودم در دانشگاه هم ادبیات نمایشی بود. من همیشه مشغول نوشتن نمایشنامه هستم. اجرا هم جز علایقم است و قطعاً دلم می‌خواهد ادامه بدهم تا جایی که بتوانم به نقطه قابل‌ قبولی برسم. سریال «خوشنام» هم اولین تجربه بازیگری ام در حوزه سریال بود اما در حوزه فیلم و تله‌فیلم پیش از این ها فعال بودم و اولین بازی ام مربوط به سال ۸۵ بود، بعد از آن هم در چندین فیلم دیگر بازی کردم. در حوزه اجرا و بازیگری در تلویزیون هم اخیرا پیشنهادهایی شده که فعلا تصمیم قطعی در موردشان نگرفته ام و برنامه ریزی نکرده ام.

به گزارش ایسنا، ویژه برنامه «خانه زاد» از تولیدات محرمی شبکه دو سیماست که پخش آن از ۱۱ مرداد ماه شروع شده است. این برنامه گفت‌وگو محور هر شب ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود و در هر قسمت با یکی از خادمین هیات‌های مذهبی گفت‌وگو می‌کند.

صبا سلیمانی اجرای یکی از بخش‌های برنامه با نام روزشمار را بر عهده دارد که در این بخش یک داستان از واقعه کربلا متصل به روزهای مختلف دهه اول محرم روایت می‌شود. 

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود