لاوروف: آمریکا از شرایط اوکراین برای گسترش نفوذ خود بهره می‌گیرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
لاوروف: آمریکا از شرایط اوکراین برای گسترش نفوذ خود بهره می‌گیرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد گروه هفت برنامه‌های خود را در راستای مهار مسکو و پکن چیده است. «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز شنبه در نشست شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه اعلام کرد که تصمیماتی که در نشست گروه هفت در هیروشیما اتخاذ شد، هدف […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد گروه هفت برنامه‌های خود را در راستای مهار مسکو و پکن چیده است.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز شنبه در نشست شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه اعلام کرد که تصمیماتی که در نشست گروه هفت در هیروشیما اتخاذ شد، هدف مهار دوگانه روسیه و چین را دنبال می کند.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که هدف کشورهای گروه هفت با صدای بلند و صریح اعلام شد: شکست روسیه در میدان نبرد به عنوان یک رقیب ژئوپلیتیکی، همراه با هر کشور دیگری که مدعی جایگاه مستقل در جهان است.

لاوروف یادآور شد که آنچه امروز در اوکراین در حال وقوع است، گذار به دنیای چند قطبی را سرعت می‌بخشد.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که آمریکا از آنچه در اوکراین رخ می‌دهد، برای تقویت نفوذ خود و تحت سلطه درآوردن دیگران بهره می‌گیرد.

لاوروف در عین حال افزود که دوستان قدیمی وی در آمریکا اعتراف کرده‌اند که تلاش برای وادار کردن روسیه به پذیرش شرایط کی یف برای توقف جنگ در جریان است.

وزیر خارجه روسیه یادآور شد که اتحادیه اروپا حاکمیت خود را از دست داده و سرسپرده آمریکا شده است.

لاوروف افزود که کشورهای غربی به همسایگان روسیه فشار می آورد تا روابط اقتصادی و سرمایه گذاری با این کشور را قطع کنند.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو خواهان دشمنی با هیچ کشوری نیست، اما مجبور است به جنگی که به آن تحمیل شده پاسخ دهد.منبع