کد خبر : 47952
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۸:۵۱

ماموریت شهدا با شهادت تمام نمی‌شود بلکه در طول تاریخ ادامه پیدا می‌کند

ماموریت شهدا با شهادت تمام نمی‌شود بلکه در طول تاریخ ادامه پیدا می‌کند

ایسنا/مرکزی رییس بنیادشهید و امور ایثارگران با بیان اینکه احیا و حفظ نام شهدا در ادامه خط شهید و شهادت است، گفت: ماموریت شهدا با شهادت تمام نمی شود بلکه در طول تاریخ ادامه پیدا می کند. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز جمعه ۱۵ مرداد در یادواره افلاکیان روستای وفس اظهار کرد : برگزاری

ایسنا/مرکزی رییس بنیادشهید و امور ایثارگران با بیان اینکه احیا و حفظ نام شهدا در ادامه خط شهید و شهادت است، گفت: ماموریت شهدا با شهادت تمام نمی شود بلکه در طول تاریخ ادامه پیدا می کند.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز جمعه ۱۵ مرداد در یادواره افلاکیان روستای وفس اظهار کرد : برگزاری این یادواره شهدا، سبب احیا و حفظ نام شهدا و یادآور قهرمانانی است که می شود به آنها افتخار کرد، شهدا انسان هایی عادی هستند که با توجه به خدا واجد درجات فوق العاده ای شدند که می توانند چراغ راه باشند.

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، خود مسیر شهدا را رفت، گفت: احیا و حفظ نام شهدا در ادامه خط شهید و شهادت است، ماموریت شهدا با شهادت تمام نمی شود بلکه در طول تاریخ ادامه پیدا می کند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: انسان ها در طول زندگی تلاش کرده و مسیری را طی می کنند تا به یک نقطه ای در آینده برسند، شهدا نیز از جمله کسانی هستند که مرگ آنها تاجرانه است و اینگونه نیست که بیهوده بمیرند بلکه حرکت شان همراه با کمال است.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: یکی از اقدامات شهدا الگودهی است و در یادواره شهدا تلاش می شود این مسیر مورد توجه مردم قرار گیرد.

وی بیان کرد: در بسیاری از گرفتاری های کشور و مسایل و مشکلاتی که شیعیان در جهان پیدا می کنند، شهدا نقش مهمی در ‌گشایش و بازکردن مسیرها دارند، وقتی یک بن بست ایجاد می شود شهدا برای حصول نتیجه مسیر را نشان داده و بن بست ها را کنار می زنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه شهدا پرچمدار هستند، اضافه کرد: شهدا به ملت ایران راه ایثار و شهادت را نشان می دهند و مردم ایران نیز به جهان این راه را نشان می دهند. ملت ایران در مکتب امام حسین(ع) پرورش یافته اند.

وی ادامه داد: مردم ایران با شهدا مانوس هستند و یادواره های زیادی در شهرها و روستاهای ایران برگزار می شود.

یه گزارش ایسنا در این آیین از خانواده شهدای جاویدالاثر وفس نیز تقدیر شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان مرکزی با خانواده شهید جاوید الاثر علی اصغر آهنگرانی فراهانی دیدار کرد.

انتهای پیام 

برچسب ها :

ناموجود