«ماه نگاره‌های آسمانی» در ماه رمضان 

ایسنا/اصفهان نگارگری‌های رضا بدرالسماء با موضوع قرآت و عترت در روزهای ماه رمضان و پس از آن در نمایشگاه «ماه نگاره‌های آسمانی» به نمایش درآمده است.

رضا بدرالسماء، پیشکسوت هنر نگارگری اصفهان، در گفت‌وگو با ایسنا و با اشاره به نمایشگاهِ خود بیان کرد: در نمایشگاه «ماه نگاره‌های آسمانی» که موضوع آن، قرآن و عترت است تعداد ۳۰ اثر ارائه شده است.

او افزود: غالب این آثار بر بستری با طول ۷۷ سانتی‌متر و عرض ۵۷ سانتی‌متر طراحی شدند. بزرگ‌ترین اثر حاضر در نمایشگاه «ماه نگاره‌های آسمانی»، با طول ۱۱۰ سانتی‌متر و عرض ۸۰ سانتی‌متر و اثر بزرگ دیگر با طول ۱۰۰ سانتی‌متر و عرض ۷۰ سانتی‌متر ارائه شدند.

این پیشکسوت نگارگری در خصوص کارگاه هنری که در اعلامیه نمایشگاه ذکر شده است نیز توضیح داد: هنوز ورکشاپی برگزار نشده، اما من در نمایشگاه حضور دارم و با علاقه‌مندان یا نگارگران و هنرمندانی که برای بازدید مراجعه می‌کنند، تعامل و تبادل نظر داریم و آنان را در صورت نیاز راهنمایی می‌کنم. البته برخی اوقات نیز در همین نمایشگاه مشغول کار هستم.

بدرالسماء با اشاره به اینکه اغلب آثار نمایشگاه «ماه نگاره‌های آسمانی»، جدید هستند و در دو یا سه سال اخیر نقاشی شده‌اند، افزود: این آثار به وسیله گواش و آبرنگ و با تکنیک آکریلیک ترسیم و در نمایشگاه عرضه شده‌اند.

او خاطرنشان کرد: نمونه‌هایی از هنر میناکاری که به علت علاقه شخصی برای ضریح ائمه کار کرده‌ام، به همراه بخشی از مصاحبه‌های من با مطبوعات در این نمایشگاه، به نمایش درآمده است.

این هنرمند اصفهانی در پایان افزود: علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه «ماه نگاره‌های آسمانی» می‌توانند تا ۲۹ فروردین‌ماه، از ساعت ۹ تا ۱۳ صبح و از ساعت ۱۵ تا ۱۸ بعد از ظهر به نگارستان امام خمینی(ره) واقع در میدان فیض، مراجعه و از این ۳۰ اثر دیدن کنند. لازم به ذکر است که احتمال افزایش ساعات بازدید پس از اتمام ماه مبارک رمضان وجود دارد.

«ماه نگاره‌های آسمانی» در ماه رمضان 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا