کد خبر : 42229
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۸:۴۳

مستند فیلمساز کُشته شده در کن رونمایی می‌شود

مستند فیلمساز کُشته شده در کن رونمایی می‌شود

جشنواره فیلم کن یک فیلم دیگر را به منتخب رسمی خود اضافه کرد و مستند «ماریپولیس ۲»، ساخته کارگردان جان باخته در جنگ اوکراین را به نمایش خواهد گذاشت. به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، «مانتاس کودراجویوس» فیلمساز اهل کشور لیتوانی بود که اوایل ماه آوریل سال جاری و در حین ساخت مستند

جشنواره فیلم کن یک فیلم دیگر را به منتخب رسمی خود اضافه کرد و مستند «ماریپولیس ۲»، ساخته کارگردان جان باخته در جنگ اوکراین را به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، «مانتاس کودراجویوس» فیلمساز اهل کشور لیتوانی بود که اوایل ماه آوریل سال جاری و در حین ساخت مستند «ماریوپولیس ۲» در اوکراین کشته شد. 

این فیلم دنباله‌ای بر مستند «ماریوپولیس» در سال ۲۰۱۶ است که زندگی روزمره شهروندان شهر ماریوپول اوکراین را با افزایش تهدید جنگ با روسیه دنبال می‌کرد. «کودراجویوس» امسال به ماریوپل بازگشت تا تهاجم روسیه به این کشور را مستند کند اما دردوم آوریل در ۴۵ سالگی در آنجا کشته شد. شهر ماریوپل تقریباً توسط ارتش روسیه به طور کامل ویران شده است.

«هانا بیلوبرووا» همسر «کودراجویوس» که با او در ماریوپل همراه بود و به عنوان یکی از کارگردانان فیلم جدید شناخته می‌شود، توانست تصاویر فیلم‌برداری شده در آنجا را بازگرداند و ساخت مستند «ماریوپولیس ۲» را به پایان ببرد که قرار است روز  ۱۹ می در سالن نمایش بونوئل در کن و روز بعد از آن نیز در سالن آنیس واردا در جشنواره کن نمایش داده شود.

هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ می (۲۷ اردیبهشت تا ۷ خردادماه) به صورت حضوری بر پا خواهد شد. 

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود