مقاومت لبنان در کنار ملت و مقاومت فلسطین ایستاده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
مقاومت لبنان در کنار ملت و مقاومت فلسطین ایستاده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، مسئول دفتر اطلاع‌رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تأیید اینکه پیروزی مقاومت در لبنان با سال‌ها جهاد و صبر به دست آمده است، بیست و سومین سالروز «پیروزی و آزادسازی» را به لبنان و مقاومت و حزب الله تبریک گفت. «داوود شهاب» در نشستی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، مسئول دفتر اطلاع‌رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تأیید اینکه پیروزی مقاومت در لبنان با سال‌ها جهاد و صبر به دست آمده است، بیست و سومین سالروز «پیروزی و آزادسازی» را به لبنان و مقاومت و حزب الله تبریک گفت.

«داوود شهاب» در نشستی خبری در این خصوص گفت: روز مقاومت و آزادسازی را که مصادف با ۲۵ ماه می هر سال است، به لبنان، مقاومت آن و برادران حزب الله تبریک می‌گوئیم. در این روز، مقاومت لبنان پیروزی قاطع بر دشمن صهیونیستی را محقق ساخت و این دشمن بدون هیچ گونه قید و شرط و در تاریکی شب، شکست خورده از خاک لبنان خارج شد.

وی تأکید کرد: سالروز آزادسازی جنوب لبنان و شکست اشغالگران صهیونیستی، مناسبت بزرگی است که با نور و پیروزی ترسیم شده است و در تمام سال‌های پس از این آزادی، الهام‌بخش مردم فلسطین و مقاومت آنها بوده است که امروز صفحات درخشان شکوه را در تاریخ ملت عربی و اسلامی ما ثبت می‌کنند.

این عضو ارشد جهاد اسلامی خاطرنشان کرد: پیروزی مقاومت در لبنان در نتیجه سال‌ها جهاد و صبر و با فداکاری‌های فراوان و کار خستگی ناپذیر به دست آمده است و رزمندگان این مقاومت توانستند ارتش رژیم صهیونیستی را که مرتکب جنابات و تروریسم علیه ملت فلسطین شده بود، مقهور سازند.

شهاب ضمن تقدیر از مقاومت لبنان که همواره در کنار مردم فلسطین و مقاومت آنها ایستاده و می‌ایستد، تصریح کرد: مقاومت لبنان و فلسطین مسیری طولانی از اقدام مشترک را در کنار هم در مقابله با دشمن و در دفاع از ملت و سرزمین خود ثبت کرده‌اند.

وی در پایان برای روح شهدای مقاومت لبنان و در صدر آنها سید «عباس الموسوی» و حاج «عماد مغنیه» و همه شهدای ملت فلسطین و لبنان طلب رحمت و مغفرت کرد و گفت: ما با قاطعیت و استواری به مبارزه ادامه می‌دهیم و برای تقویت مقاومت و توسعه ابزارهای آن در همه عرصه‌ها از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.منبع