موافقت دولت با تأمین تجهیزات لازم برای تولید آمبولانس موردنیاز مراکز پزشکی و درمانی کشور
موافقت دولت با تأمین تجهیزات لازم برای تولید آمبولانس موردنیاز مراکز پزشکی و درمانی کشور

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، جلسه هیئت وزیران روز چهارشنبه به‌ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، برگزار شد و در این جلسه اعضای دولت با صدور مجوز برای تأمین تجهیزات لازم به‌منظور تولید آمبولانس موردنیاز مراکز پزشکی و درمانی کشور موافقت کردند. با توجه به ضرورت تأمین امکانات بهداشتی و درمانی در شرایط حساس […]

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، جلسه هیئت وزیران روز چهارشنبه به‌ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، برگزار شد و در این جلسه اعضای دولت با صدور مجوز برای تأمین تجهیزات لازم به‌منظور تولید آمبولانس موردنیاز مراکز پزشکی و درمانی کشور موافقت کردند.

با توجه به ضرورت تأمین امکانات بهداشتی و درمانی در شرایط حساس کنونی و همه‌گیری ویروس کرونا و به‌منظور ارائه خدمات زودهنگام و مدیریت حوادث در کشور با توجه به ناکافی بودن دستگاه‌های آمبولانس در مراکز پزشکی و همچنین مدیریت ارز کشور، هیئت وزیران مجوز تأمین یک‌هزار دستگاه شاسی آمبولانس برای تولید آمبولانس، با رعایت آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو و از طریق هماهنگی با وزارت صنعت، معدن و تجارت با استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی را صادر کرد.

در ادامه، تعداد دیگری از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی بررسی شد و به تصویب رسید.

اصلاح مصوبه ناظر به تعدیل مجازات‌های نقدی جرایم و تخلفات مندرج در قوانین

هیئت وزیران با توجه به کاهش محسوس جزای نقدی جرم مندرج در قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار به‌دلیل عدم بروزرسانی و اعمال تغییرات انجام‌شده در سامانه‌های دولت و کتب قوانین، مصوبه ناظر به تعدیل مجازات‌های نقدی جرایم و تخلفات مندرج در قوانین را اصلاح کرد.

بر این اساس، قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار از فهرست مندرج در مصوبه مذکور حذف و میزان جرایم نقدی موضوع این قانون براساس مبالغ مندرج در مصوبه مربوط به افزایش جرایم نقدی موضوع تبصره (1) ماده واحده قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاغل شغلی بدون داشتن پروانه کار محاسبه خواهد شد.

دولت آیین‌نامه اجرایی مربوط به اوراق مالی را اصلاح کرد

هیئت وزیران به‌منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی آیین‌نامه اجرایی بندهایی از تبصره‌های (5) و (6) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور موضوع اوراق مالی را اصلاح کرد.

به‌موجب اصلاحیه مذکور، اوراق بهادار اسلامی با نام نظیر اوراق مشارکت، انواع صکوک اسلامی (از جمله اجاره، وکالت، مرابحه عام و منفعت) و اسناد خزانه اسلامی هستند که در چهارچوب عقود اسلامی و منطبق بر قوانین و مقررات مربوط، به‌قیمت اسمی مشخص برای مدت معین به‌صورت ریالی یا ارزی منتشر می‌‌شوند. این اوراق مشمول مالیات به‌نرخ صفر می­‌شوند.

بازپرداخت اصل و پرداخت سود اوراق مالی اسلامی موضوع این آیین‌‌نامه در سررسید، در اولویت تخصیص و پرداخت است و خزانه‌داری کل کشور موظف است در صورت عدم دریافت تخصیص در موعد مقرر، نسبت به تأمین و پرداخت مبالغ مربوط در قالب تنخواه‌‌گردان خزانه اقدام کند.

همچنین براساس اصلاحیه فوق، شهرداری‌های کشور مجازند با رعایت ترتیبات مقرر (از جمله تأیید وزارت کشور) و سایر قوانین و مقررات مربوط تا سقف 80 هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی با رعایت مصوبات مربوط و با تضمین خود و بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها منتشر کنند. 10 هزار میلیارد ریال از اوراق مالی اسلامی این بند به بازآفرینی شهری بافت‌های فرسوده پیرامون حرم‌های مطهر حضرت امام رضا(ع)، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و حضرت احمدبن موسی(ع) و حضرت معصومه(س) تعلق دارد.

لایحه موافقتنامه بین ایران و بلاروس در زمینه همکاری‌های امنیتی

هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بلاروس در زمینه همکاری‌های امنیتی موافقت کرد.

موافقتنامه بین ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد

هیئت وزیران در ادامه جلسه، لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) مبنی بر ادامه فعالیت مرکز مطالعاتی منطقه‌ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی تحت نظارت یونسکو (گروه2) در تهران را به تصویب رساند.

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح‌های مربوط تعیین کرد.

انتهای پیام/+