موافقت کمیسیون شوراها با افزایش نمایندگان در 22 استان/تعداد نمایندگان به 330 تن می‌رسد
موافقت کمیسیون شوراها با افزایش نمایندگان در 22 استان/تعداد نمایندگان به 330 تن می‌رسد

علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از بررسی گزارش کارگروه تخصصی درباره طرح افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس در جلسه عصر امروز این کمسیون خبر داد. وی با بیان اینکه در این جلسه اعضا با گزارش نهایی کمیته تخصصی […]

علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از بررسی گزارش کارگروه تخصصی درباره طرح افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس در جلسه عصر امروز این کمسیون خبر داد.

وی با بیان اینکه در این جلسه اعضا با گزارش نهایی کمیته تخصصی درباره افزایش تعداد نمایندگان موافقت کردند، گفت: بر اساس این گزارش تعداد 40 نماینده در 22 استان به نمایندگان فعلی اضافه خواهد شد و تعداد نمایندگان به 330 تن می‌رسد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس اسامی 22 استان که به تعداد نمایندگان آن اضافه خواهد شد را به شرح ذیل عنوان کرد:آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همچنین یزد از جمله استان‌هایی هستند که به تعداد نمایندگان آنها اضافه خواهد شد.

حدادی با بیان اینکه اخذ نظر دولت درباره طرح افزایش تعداد نمایندگان مهم است لذا نظر مسئولان دولتی در این باره دریافت خواهد شد، گفت: علاوه بر این موضوع اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه نیز با توجه به مباحث تقسیمات کشوری در این طرح مطرح است لذا به دنبال دریافت نظرات مجامع استانی و نمایندگان هستیم.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت:بررسی طرح مذکور به ویژه در بخش اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه هفته آینده نیز در دستورکار اعضای کمیسیون قرار دارد.

انتهای‌پیام/