موضع گیری وزیر خارجه عراق درباره کاهش ارزش دینار در برابر دلار – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
موضع گیری وزیر خارجه عراق درباره کاهش ارزش دینار در برابر دلار – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رووداو، فواد حسین وزیر خارجه عراق به موضع گیری درباره کاهش ارزش دینار این کشور در برابر دلار پرداخت. فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد که دولت به تلاش های خود برای حل مشکل قیمت دینار در برابر دلار در عراق ادامه می دهد. وی گفت […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رووداو، فواد حسین وزیر خارجه عراق به موضع گیری درباره کاهش ارزش دینار این کشور در برابر دلار پرداخت.

فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد که دولت به تلاش های خود برای حل مشکل قیمت دینار در برابر دلار در عراق ادامه می دهد.

وی گفت که دولت عراق به افزایش ارزش دینار در برابر دلار اهتمام دارد.

وزیر خارجه عراق در ادامه تاکید کرد: روزانه با محمد شیاع السودانی نخست وزیر و کمیته اقتصادی برای حل این مشکل که به بانک مرکزی مربوط است، نشست برگزار می کنیم.

وی در ادامه افزود: محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق با امریکا برای افزایش ارزش دینار در برابر دلار در ارتباط است و به زودی در این خصوص به امریکا سفر می کنیم.

پیش از این نخست وزیر عراق در پی افزایش قیمت دلار در عراق، رئیس بانک مرکزی و مدیر بانک تجارت عراق را برکنار کرد. وی علی محسن العلاق را به عنوان سرپرست بانک مرکزی و بلال الحمدانی را به عنوان مدیر بانک تجارت عراق منصوب کرد.منبع