کد خبر : 48833
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴

میراحمدی: پیش‌بینی حضور 5 میلیون زائر ایرانی در اربعین/ امکان تردد از مرزهای خسروی، باشماق و تمرچین

میراحمدی: پیش‌بینی حضور 5 میلیون زائر ایرانی در اربعین/ امکان تردد از مرزهای خسروی، باشماق و تمرچین

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید مجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در حاشیه جلسه این ستاد که با حضور استاندار کربلا در محل وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: در جلسه امروز استاندار کربلا نکاتی را بیان کرد و نکته قابل توجه وی درخواست ماندگاری کمتر

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید مجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در حاشیه جلسه این ستاد که با حضور استاندار کربلا در محل وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: در جلسه امروز استاندار کربلا نکاتی را بیان کرد و نکته قابل توجه وی درخواست ماندگاری کمتر در کربلا و همچنین ارائه خدمات مواکب ایرانی بعد از روز اربعین بود، چون برخی زوار روزهای بعد از اربعین هم در عراق می‌مانند و این درخواست برای رسیدگی بهتر و خدمات‌رسانی به زوار است.

وی افزود: قیمت حق پارکینگ در مرزها برای هر 24 ساعت 5 هزار تومان برای پارکینگ‌های شهرداری و برای پارکینگ‌های بخش خصوصی نیز 10  هزار تومان مشخص شد. 

رییس ستاد اربعین گفت: هم‌چنین مقرر شد کنترل چگونگی تزریق واکسن نه در سامانه سماح و بلکه در مرزها، به دو روش انجام بگیرد؛ یکی اینکه زوار باید کارت واکسن همراه خود داشته باشند و یا اینکه کارت واکسن را در تلفن همراه خود نشان بدهند. مبنای واکسن نیز دو دوز واکسن و یا در صورت گذشت شش ماه از تزریق دوز دوم، تزریق دوز یادآور است و اگر کسی دوز سوم را زده باشد، نیازی به دوز یادآور نیست. 

میراحمدی هم‌چنین گفت که مرزهای خسروی، باشماق و تمرچین در اربعین مورد استفاده قرار خواهد گرفت‌.

وی درباره مبلغ پرداختی زوار برای بیمه گفت: برای بیمه مبنا 18 هزار تومان است ولی ما خدمات را از 23 تا 100 درصد افزایش دادیم‌.

رییس ستاد اربعین بیان کرد: بنابر دستور وزیر کشور، استانداران مکلف هستند با بسیج امکانات ترابری استان‌ها به کمک بیایند تا بتوانیم به بهترین وجه مراسم را برگزار کنیم. ما امسال پارکینگ‌های وسایل شخصی را افزایش دادیم و توصیه می‌کنیم برای کسانی که مقدور است، از زوار وسیله شخصی خود استفاده کنند.

میراحمدی خاطرنشان کرد: قیمت رفت و برگشت هوایی 6 میلیون تومان است و شخص وزیر راه بر این موضوع نظارت دارد و بلیط چارتری هم وجود نخواهد داشت. اساس برنامه‌ریزی ما تسهیل امر زیارت است و این تاکید آقای رییس‌جمهور و وزیر است.

رییس ستاد اربعین عنوان کرد: تاکنون در سامانه سماح یک و شش میلیون نفر نام‌نویسی کرده‌اند و پیش بینی می‌شود حدود 4 و یا 5 میلیون زائر داشته باشیم. ضمنا مواکب ایرانی می‌توانند از بیست و یکم محرم برای خدمات‌رسانی در عراق حضور یابند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود