کد خبر : 46242
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۴:۳۲

میر احمدی: کارگروه مشترک امنیتی ایران و تاجیکستان باعث ارتقای امنیت دو کشور می‌شود

میر احمدی: کارگروه مشترک امنیتی ایران و تاجیکستان باعث ارتقای امنیت دو کشور می‌شود

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور که برای شرکت در نخستین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی ایران و تاجیکستان به شهر دوشنبه سفر کرده است با “رمضان رحیم‌زاده” وزیر کشور تاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد. وی در این دیدار با تشکر از مهمان‌نوازی و استقبال خوب

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور که برای شرکت در نخستین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی ایران و تاجیکستان به شهر دوشنبه سفر کرده است با “رمضان رحیم‌زاده” وزیر کشور تاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد.

وی در این دیدار با تشکر از مهمان‌نوازی و استقبال خوب طرف تاجیک، تشکیل کارگروه مشترک امنیتی را موجب ارتقای امنیت دو کشور و خنثی‌شدن تهدیدهای دشمنان دو ملت دانست و بر اراده جدی طرف ایرانی برای اجرایی شدن توافق‌ها و فرامین رهبران و سران دو کشور، به منظور تقویت روابط در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه امنیت تاجیکستان را امنیت ایران می‌دانیم، آمادگی ایران را برای هر نوع کمکی در این زمینه اعلام و اظهار امیدواری کرد کارگروه مشترک امنیتی دو کشور بتواند بسترهای لازم را در این‌خصوص فراهم سازد.

میراحمدی با اشاره به اشتراکات دینی، تمدنی، فرهنگی و زبانی ایران و تاجیکستان، تسهیل سفر و تردد شهروندان دو کشور را برای همکاری‌های فرهنگی و مبادلات تجاری و اقتصادی، عامل مهمی برای توسعه دو کشور دانست و خواستار اهتمام دو طرف برای فراهم کردن شرایط لغو روادید شهروندان دو کشور شد.

اجرای توافق های سران دو کشور

رمضان رحیم‌زاده وزیر کشور جمهوری تاجیکستان هم در این دیدار بر تلاش برای اجرایی شدن توافق‌های بین دو طرف تاکید کرد.

وی تشکیل کارگروه مشترک امنیتی را موجب تقویت روابط و اجرایی شدن تمایلات مقامات عالی دو کشور و توافق‌های امضاشده قبلی دانست و آمادگی جمهوری تاجیکستان و وزارت امور داخلی آن کشور را  برای توسعه روابط در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم، جرایم سازمان‌یافته و قاچاق مواد مخدر اعلام کرد.

وزیر کشور تاجیکستان برطرف شدن تهدیدهای منطقه‌ای و تروریسم را در سایه همکاری نزدیک‌تر دو کشور عنوان کرد و خواستار اجرایی شدن توافق‌های سران دو کشور در دیدارهای اخیر آنان شد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود