نامزدهای بخش‌های مختلف نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلم‌نامه ایثار معرفی شدند


ایسنا/خراسان رضوی نامزدهای بخش‌های مختلف نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلم‌نامه ایثار با حضور هنرمندان شرکت‌کننده در این جشنواره معرفی شدند.

یکی از بخش‌های این جشنواره بخش فیلم‌های مستند، کوتاه، پویانمایی و نماهنگ بود که محمدعلی فارسی، محمدرضا عرب، اسماعیل شرعی، محمد زین‌العابدینی و سعید الهی به عنوان داور نامزدهای بخش مستند را اعلام کردند.

محمد سلیمی راد برای فیلم سرباز شماره صفر، حسین وزیری‌زاده برای فیلم آورتین و ساسان فلاح‌فر برای فیلم چشم ایران نامزدهای بهترین کارگردانی شدند.

محمد سلیمی راد برای فیلم سرباز شماره صفر، مصطفی شوقی برای فیلم ۷۲ ساعت و مهدی شاه‌محمدی برای ۱۸ هزارپا نامزد بهترین تهیه‌کنندگی شدند.

همچنین مهدی شاه‌محمدی برای فیلم ۱۸ هزارپا، محسن اسلام‌زاده برای فیلم پاییز ۵۰ سالگی و حنظله تاج‌الدینی برای فیلم دستمال سرخ‌ها نامزد بهترین پژوهش شدند.

محمد پایدار برای فیلم نوشابه مشکی، حسین دارابی برای فیلم محافظ، حسین ترک‌جوش برای فیلم عباس، مصطفی آقامحمدلو برای فیلم اسماء و حسن حبیب‌زاده برای فیلم اتاق عقد نامزدهای بهترین کارگردانی در بخش فیلم‌های داستانی شدند.

محمدجواد موحد برای فیلم نوشابه مشکی، محمدجواد موحد برای فیلم اتاق عقد و فرهاد حاجی‌عباسی برای فیلم اسماء نامزد بهترین تهیه‌کنندگی شدند.

 آسمان‌های دوست‌داشتنی به کارگردانی امیرحسین مهران، مپاش  به کارگردانی فرنوش عابدی، پیش از بهشت به کارگردانی احمد حیدریان و  نهنگ سفید به کارگردانی امیرحسین مهران به عنوان نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی انتخاب شدند.

در بخش نماهنگ نیز تاروپود به کارگردانی محمدصادق رمضانی‌مقدم، شهر آسمونی به کارگردانی مهدی آخوندی و سیاوشان به کارگردانی احسان رجبلو به عنوان بهترین نماهنگ نامزد شدند.

بخش بین‌الملل از دیگر بخش‌های این جشنواره بود که محسن برمهانی، محمدرضا اسلاملو، باسل الخطیب، عزام صالح و عادل حاج‌محمداوویچ به عنوان داور نامزدهای این بخش را انتخاب و اعلام کردند.

نامزدهای بهترین پویانمایی کوتاه بخش بین‌الملل شامل نهنگ سفید به کارگردانی امیر مهران، شیرین محصول کشور عراق، پیش از بهشت به کارگردانی احمد حیدریان و پیچ تاریخی به کارگردانی میلاد محمدی بودند.  

مسیرسازان آزاد محصول کشور اسپانیا و جمعه دوم آوریل محصول جمهوری اسلامی ایران نیز از نامزدهای بهترین تحقیق و پژوهش مستند کوتاه شدند.

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه داستانی را مطلع فجر محصول جمهوری اسلامی ایران، نوشابه مشکی محصول جمهوری اسلامی ایران، اسماء به کارگردانی مصطفی آقامحمدلو، لیلا به کارگردانی مجتبی اسپنانی و محافظ محصول جمهوری اسلامی ایران تشکیل دادند.

مسیرسازان آزاد محصول کشور اسپانیا، مریم محصول کشور عراق، در محضر انسانیت محصول کشور سوریه و جمعه دوم آوریل محصول جمهوری اسلامی ایران نیز از نامزدهای بهترین مستند کوتاه این بخش بودند.

این خبر تکمیل می‌شود


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا