نقش مؤثر دیده‌بانان پیشگیری در مقابله با تخلفات زیست‌محیطی

ایسنا/قم معاون دادگستری استان قم بر ضرورت افزایش فعالیت دیده‌بانان پیشگیری استان م در حوزه محیط زیست تأکید و تصریح کرد: گزارش‌های مردمی در این سامانه کاملا محرمانه بوده و مردم می‌توانند حضوری مؤثر برای کاهش تخلفات و جرائم زیست محیطی داشته باشند.

سعید کاویانی در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم طی سخنانی گفت: طرح «دیده‌بان پیشگیری» در راستای استفاده از ظرفیت عظیم مردم در امر پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی شده و قطعا می‌تواند در حوزه محیط زیست بسیار اثرگذار و کارآمد باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم بر ضرورت افزایش فعالیت دیده‌بانان پیشگیری استان قم در حوزه محیط زیست تأکید و اظهار کرد: در جهت پیشگیری و مقابله با تخلفات زیست محیطی در استان، راهکارها و آموزش‌های لازم قضایی و زیست محیطی در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، وی با اشاره به فعالیت سامانه جامع ارتباط مردمی به آدرس کرد: گزارش‌های مردمی در این سامانه کاملا محرمانه بوده و مردم می‌توانند حضوری مؤثر برای کاهش تخلفات و جرائم زیست محیطی داشته باشند.

همچنین محمدحسین بازگیر -مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم- نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست در قانون و شرع مقدس اسلام، از کم‌توجهی برخی مسئولان به این حوزه خطیر و حساس انتقاد و خاطرنشان کرد: وظایف و تکالیف مردم، مسئولان و واحدهای صنعتی در رابطه با محیط زیست کاملا روشن و مشخص است و همه باید نسبت به آن تعهد و دغدغه داشته باشند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا