نقض حقوق بشر، ماهیت اسرائیل غاصب و آمریکا است


ایسنا/قم معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: صهیونیست‌ها با حمله گسترده به غزه حقوق بین‌الملل بشردوستانه را نقض کرده‌اند و این ماهیت اسرائیل غاصب و آمریکا است.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر روز دانشجو در دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک روز دانشجو و  اهمیت استکبار ستیزی دانشجویان، گفت: صهیونیست‌ها با حمله گسترده به غزه حقوق بین الملل بشردوستانه را نقض کرده‌اند و این ماهیت اسرائیل غاصب و آمریکا است.

وی افزود: طی ۷۰ سال گذشته ردپای آمریکا را در جای جای دنیا می‌بینیم و فردی چون کسینجر جزء طراحان کودتاهای مختلف و جنگ‌های مختلف بوده و این کارنامه آمریکا است.

حسینی اظهار کرد: این طور نیست که در ۲ ماه گذشته نتانیاهو به تنهایی تصمیم به جنایت علیه مردم غزه گرفته باشد و روسای جمهور آمریکا، انگلیس و آلمان از رژیم صهیونیستی حمایت کردند.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها در طوفان الاقصی سیلی محکمی خوردند که در ۷۵ سال گذشته چنین ضربه‌ای نخورده بودند، افزود: خوی جنگ طلبی و خونریزی صهیونیست‌ها در کارنامه آنان است و بی‌رحمانه با شقاوت و قساوت کودک‌کشی می‌کنند.

وی گفت: عده‌ای قبلا می‌گفتند ما در مورد جنایات اسرائیلی‌ها مبالغه و اغراق می‌کنیم اما همه دیدند که آن‌ها در صحنه جنگ، واحدهای مسکونی، مسجد، کلیسا، بازار و بیمارستان را تخریب می‌کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد: از سال ۱۹۴۹ عنوان شده جنگ هم قواعدی دارد و مردم عادی ارتباطی با جنگ ندارند و نباید به واحدهای مسکونی، مدارس و بیمارستان‌ها حمله شود، اما صهیونیست‌ها انواع رذالت‌ها را این روزها انجام داده و بیش از ۶ هزار کودک را شهید کردند.

حسینی عنوان کرد: صهیونیست‌ها با یک بمباران در روزهای اخیر ۷۰۰ نفر از مردم عادی را شهید کردند؛ باید صهیونیسم، آمریکا و نظام سرمایه‌داری را از همین جنایت‌ها بشناسیم.

وی گفت: دنیای سرمایه‌داری به دنبال تحت سیطره قرار دادن دنیا توسط خود و تقسیم بندی آپارتایدی است و برابری و حقوق بشر صرفا شعاری برای فریب مردم دنیا از سوی سران استکبار است. آن‌ها اموال دنیا را به غارت برده و به اروپا و آمریکا بردند و هنوز هم می‌خواهند سیطره داشته باشند اما انقلاب اسلامی برنامه‌های آنان را تغییر داد. 

حسینی ادامه داد: در مقابل آنان باید ایستاد چون کوتاه آمدن هیچ نتیجه‌ای ندارد و در برجام ایران به همه تعهدات پای بند بود و در نهایت ترامپ برجام را پاره کرد و نشان داد که آمریکایی‌ها به هیچ عهد و پیمانی پای بند نیستند.

وی تاکید کرد: برخی گمان می‌کنند ما دنبال جنگ طلبی و جنگ افروزی هستیم، اما دین ما دین محبت است ولی وقتی دشمن هجمه می‌کند مسلمان نمی‌تواند سازش و تسلیم در خود داشته باشد.

وی ادامه داد: در قالب حوادث غزه دیدیم مردم عادی کشورهای اروپایی که فطرت پاک داشتند، تظاهرات کردند اما قدرت‌های دنیا اقدام به بی‌عنایتی می‌کنند.

نقض حقوق بشر، ماهیت اسرائیل غاصب و آمریکا است

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم، مرکز تحقیقاتی احیاء با هدف رفع مشکلات و معضلات شهری و صنعتی استان قم توسط معاون پارلمانی ریاست جمهوری در دانشگاه صنعتی قم افتتاح شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا