هشدار وقوع “اَبَرسیل” در کالیفرنیا
هشدار وقوع “اَبَرسیل” در کالیفرنیا

کارشناسان نسبت به احتمال وقوع فاجعه‌ای در کالیفرنیا، عظیم‌تر از هر آنچه تاکنون در جهان رخ داده، هشدار داده‌اند که حادثه‌ای غیر از زلزله است. به گزارش ایسنا، شاید به نظر برسد که خشکسالی شدید، نگرانی اصلی آب و هوایی در این منطقه در میان تهدید مداومِ وقوع آتش سوزی‌های جنگلی و زلزله است اما […]

کارشناسان نسبت به احتمال وقوع فاجعه‌ای در کالیفرنیا، عظیم‌تر از هر آنچه تاکنون در جهان رخ داده، هشدار داده‌اند که حادثه‌ای غیر از زلزله است.

به گزارش ایسنا، شاید به نظر برسد که خشکسالی شدید، نگرانی اصلی آب و هوایی در این منطقه در میان تهدید مداومِ وقوع آتش سوزی‌های جنگلی و زلزله است اما کارشناسان در یک مطالعه جدید هشدار دادند که یک بحران دیگر در کالیفرنیا در حال وقوع است و آن “اَبَرسیل”‌ است.

بر اساس نتایج این مطالعه، تغییرات آب و هوایی خطر جاری شدن سیل را افزایش می دهد که می تواند شهرها را زیر آب برده و میلیون ها نفر را در سراسر این ایالت آواره کند. در این مطالعه آمده است که وقوع یک طوفان شدید یک ماهه می تواند باعث میزان قابل توجهی بارش باران شود. در گذشته و پیش از اینکه این منطقه به خانه ده‌ها میلیون نفر تبدیل شود طوفان‌های شدیدی در آن رخ داده است.

این مطالعه حاکی از آن است که اکنون هر درجه از گرمایش جهانی به ‌طور چشمگیری احتمال وقوع و افزایش حجم سیل بعدی را افزایش می‌دهد.

تغییرات اقلیمی فاکتوری در وقوع ابرسیل

در واقع، این مطالعه نشان داد که تغییرات اقلیمی احتمال وقوع چنین سیل های فاجعه باری را دو برابر بیشتر می کند.

“دانیل سواین” متخصص علوم آب و هوایی از دانشگاه کالیفرنیا گفت: چنین سیل‌های عظیمی در سراسر ایالت هر قرن یکبار یا هر دو قرن یکبار در کالیفرنیا رخ داده است و خطر امروز وقوع چنین حوادثی به طور قابل توجهی دست کم گرفته شده است.

مدت‌ها قبل از تغییرات آب و هوایی، سیل بزرگ و مهیبی در کالیفرنیا رخ داد. بر اساس این مطالعه، در حال حاضر وقوع سیل مشابهی میتواند پنج تا ۱۰ میلیون نفر را آواره کند، بزرگراه های اصلی ایالت را شاید برای هفته ها یا ماه ها مسدود کند و شهرهای بزرگ دره مرکزی و همچنین بخش هایی از لس آنجلس را زیر آب ببرد.

سیل عظیم کالیفرنیا یک فاجعه یک تریلیون دلاری خواهد بود

بر اساس گزارش دانشگاه کالیفرنیا، تخمین زده می شود که وقوع سیلی مانند آنچه در سال ۱۸۶۲ رخ داد، فاجعه ای یک تریلیون دلاری به دنبال خواهد داشت.

به گزارش USA TODAY، همچنینبخش‌هایی از شهرها مانند ساکرامنتو، استوکتون، فرزنو و لس‌آنجلس حتی با وجود مجموعه گسترده‌ای از مخازن و کنارگذرهای امروزی، زیر آب خواهند بود.

انتهای پیام