هفته کتاب ارزش کار کتابداران را بیشتر از پیش مشخص می‌کند
هفته کتاب ارزش کار کتابداران را بیشتر از پیش مشخص می‌کند

۱۶۰ نماینده مجلس در بیانیه ای به مناسبت هفته کتاب تاکید کردند که این روز و هفته گرامی که با یادآوری مقام علمی و معنوی مفسر کبیر قرآن علامه طباطبایی نیز همراه است، ارزش کار کتابداران را به عنوان مشاوران آگاه و امین مردم کتابخوان بیشتر از پیش معرفی می کند. به گزارش ایسنا، محسن […]۱۶۰ نماینده مجلس در بیانیه ای به مناسبت هفته کتاب تاکید کردند که این روز و هفته گرامی که با یادآوری مقام علمی و معنوی مفسر کبیر قرآن علامه طباطبایی نیز همراه است، ارزش کار کتابداران را به عنوان مشاوران آگاه و امین مردم کتابخوان بیشتر از پیش معرفی می کند.

به گزارش ایسنا، محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز بیانیه ای با امضای ۱۶۰ نماینده را به شرح زیر قرائت کرد.

«بسمه تعالی
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سید ابراهیم رئیسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

آغاز سی و یکمین دوره هفته کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار فرصت مبارکی است برای علاقمندان به فرهنگ ایران اسلامی تا به تلاش کسانی بیندیشیم که میراث فکری، ادبی و هنری بزرگان این مرز و بوم را در قامت کتاب فراهم آمده است به عموم مردم عرضه می کنند. این سپاسگزاری فراتر از شعار و مناسبت های تقویمی است و نشانه همراهی مدیران با خدمتگزاران عرصه عملی فرهنگ و اجتماع است.

این روز و هفته گرامی که با یادآوری مقام علمی و معنوی مفسر کبیر قرآن علامه طباطبایی نیز همراه است، ارزش کار کتابداران را به عنوان مشاوران آگاه و امین مردم کتابخوان بیشتر از پیش معرفی می کند. ارائه خدمت فکری و فرهنگی کتاب محور به اعضای کتابخانه های عمومی به ویژه کودکان و نوجوانان، ارج و احترام کار در کتابخانه و لزوم توجه به شبکه گسترده کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه اجتماعی – فرهنگی را یادآوری می کند.

اصالت فرهنگ در تعالیم اسلامی نیز کتابخانه را در چنان موقعیت مهمی قرار می دهد که بتوانیم حضور مسئولانه در آن را مصداق بارز کار فرهنگی جهادی بنامیم، لازمه این حساسیت و ضرورت، توجه هر چه بیشتر مدیران و مسئولان به ارزش های فرهنگی برآمده از کتاب، کتابخوانی و کتابخانه است.

ما نمایندگان ملت شریف ایران ضمن تبریک این مناسبت به همه اصحاب کتاب و کتابخانه، هم صدا با رهبر آگاه و فرزانه انقلاب اسلامی، پیشگامی این عزیزان در معرفی و ترویج آرمان های فرهنگی نظام اسلامی را ارج می نهیم و همان گونه که معظم له در دیدار با مسئولان کتابخانه ها و کتابداران فرمودند؛ ان شالله خداوند متعال شماها را موفق و موید بدارد، ما از زحماتتان تشکر می کنیم، از آنچه که اتفاق افتاده خرسندیم و توقع ما این است که آن چه را که انجام دادید ان شالله به اضعاف مضاعف آنها را زیاد کند. خداوند شما را کمک کند و ان شالله مشمول دعای خیر حضرت بقیه الله باشید.»

انتهای پیام