واکنش اتحادیه اروپا به درگیری در کوزوو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
واکنش اتحادیه اروپا به درگیری در کوزوو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، اتحادیه اروپا نسبت به تشدید تنش‌ها در کوزوو ابراز نگرانی کرد. اتحادیه اروپا روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما شدیداً درگیری میان تظاهرکنندگان و پلیس در شمال کوزوو را محکوم می کنیم. در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که بروکسل حملات به گشت‌های مأموریت غیرنظامی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، اتحادیه اروپا نسبت به تشدید تنش‌ها در کوزوو ابراز نگرانی کرد.

اتحادیه اروپا روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما شدیداً درگیری میان تظاهرکنندگان و پلیس در شمال کوزوو را محکوم می کنیم.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که بروکسل حملات به گشت‌های مأموریت غیرنظامی اتحادیه اروپا در کوزوو را باعث تاسف می‌داند.

پیش از این نیز «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که آمریکا اقدامات دولت کوزوو برای ورود اجباری به ساختمان‌های شهرداری در شمال کوزوو را محکوم می‌کند.

در پی تشدید تنش‌ها در کوزوو، «الکساندر ووچیچ» رئیس جمهور صربستان دستور آماده‌باش ارتش را امضا کرد.

«میلوش ووچویچ» وزیر دفاع صربستان امروز جمعه تأیید کرد که وضعیت در کوزوو و متوهیا بحرانی است.

این مقام دولت صربستان یادآور شد که پس از دستور رئیس‌جمهور، نیروهای مسلح صربستان اقدامات خود را آغاز کرده اند.

ووچویچ تاکید کرد که اقداماتی «آلبین کورتی» نخست وزیر کوزوو انجام می‌دهد، صربستان را به سوی خطوط قرمز سوق داده وباعث فروپاشی کامل گفتگوها میان دو طرف و تشدید تنش می‌شود.

وزیر دفاع صربستان تأیید کرد که ارتش این کشور فوراً به سمت مرز اداری آن با کوزو حرکت کرده است.

نظامیان کوزوو امروز تلاش کردند تا وارد ساختمان‌های دولتی در شهرهای با اکثریت صرب‌نشین کوزوو شوند، که واکنش خشمگین مردم را برانگیختند.منبع