واکنش انصارالله یمن به خروج آخرین نظامی آمریکایی از افغانستان
واکنش انصارالله یمن به خروج آخرین نظامی آمریکایی از افغانستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد علی الحوثی»، از اعضای ارشد جنبش انصارالله و رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در توئیتی به خروج آخرین نظامی آمریکایی از افغانستان واکنش نشان داد. وی در این توئیت نوشت: با خروج آخرین مستعمر آمریکایی از افغانستان، از آمریکا و هم‌پیمان سعودی آن دعوت می‌کنم که از یمن […]

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد علی الحوثی»، از اعضای ارشد جنبش انصارالله و رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در توئیتی به خروج آخرین نظامی آمریکایی از افغانستان واکنش نشان داد.

وی در این توئیت نوشت: با خروج آخرین مستعمر آمریکایی از افغانستان، از آمریکا و هم‌پیمان سعودی آن دعوت می‌کنم که از یمن نیز خارج شوند و طرح عقب‌نشینی از جمهوری یمن را نیز تدوین کنند تا ملت یمن در ثبات و به دور از اشغالگری و قیمومت‌خواهی زندگی کنند.

الحوثی همچنین تصریح کرد: ملت یمن هرچه قدر که درگیری‌ها و رویارویی‌ها طول بکشد، هرگز اشغالگری و قیمومت را نخواهد پذیرفت؛ یمن گورستان متجاوزان است.

«محمد عبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن نیز دو هفته پیش گفته بود: هرگونه اشغالگری دیر یا زود به پایان می‌رسد و در حال حاضر  آمریکا پس از 20 سال اشغال افغانستان شکست خورد.

وی اظهار داشت: کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی باید عبرت بگیرند و مزدوران ائتلاف باید بدانند که روی آوردن به بیگانگان و اقدام علیه مردم جنایتی است که عاقبتی جز خسران و ننگ و ذلت ندارد.

انتهای پیام/.