کد خبر : 45267
تاریخ انتشار : جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶

واکنش طالبان به نشست امنیتی کشورهای منطقه درباره افغانستان

واکنش طالبان به نشست امنیتی کشورهای منطقه درباره افغانستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر درباره نشست دو روزه امنیتی کشورهای منطقه درباره افغانستان به میزبانی تاجیکستان تاکید کرد که هیئت حاکمه افغانستان اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها استفاده شود. وی با تاکید بر تعامل مستقیم کشورهای منطقه با هیئت حاکمه افغانستان، گفت:

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر درباره نشست دو روزه امنیتی کشورهای منطقه درباره افغانستان به میزبانی تاجیکستان تاکید کرد که هیئت حاکمه افغانستان اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها استفاده شود.

وی با تاکید بر تعامل مستقیم کشورهای منطقه با هیئت حاکمه افغانستان، گفت: اگر کسی موضوعی دارد، ما آماده‌ایم که از طریق راه‌های صلح آمیز صحبت کنیم و آن را حل کنیم.

نماینده تعیین شده طالبان برای کرسی افغانستان در سازمان ملل به «تایمز ایندیا» گفت: ما دوست داریم افغانستان به یک مرکز تجارتی تبدیل شود، برای همین می‌خواهیم با همه روابط و همکاری خوب داشته باشیم.

شاهین همچنین با بیهوده خواندن اعمال فشار به دولت طالبان تصریح کرد که «تکنیک‌های فشار به هیچ وجه در افغانستان کارساز نبوده است».

از سوی دیگر نیز «انعام‌الله سمنگانی» معاون سخنگوی طالبان درباره این نشست گفت که هیئت حاکمه افغانستان از هر نشستی درباره افغانستان حمایت می‌کند.

سمنگانی گفت:  ما از هر نشستی که در کشورهای همسایه و منطقه در مورد افغانستان برگزار می‌شود، قدردانی می‌کنیم. کشورهای منطقه نیز اهمیت امنیت در افغانستان را درک کرده و برای تقویت امنیت با افغانستان همکار هستند.

یادآوری می‌شود که در این نشست مشاوران امنیت ملی کشورهای تاجیکستان، هند، روسیه، قزاقستان، ازبکستان، ایران، قرقیزستان و چین درباره وضعیت افغانستان و منطقه بحث و تبادل نظر می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود