کد خبر : 50221
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴

وداع با شکوه اردبیلی‌ها با یوسف معماری

وداع با شکوه اردبیلی‌ها با یوسف معماری

دکتر یوسف معماری در سال ۱۳۲۰ خورشیدی در محله پیر عبدالملک اردبیل به دنیا آمد؛ وی دوره ابتدایی را در دبستان سنایی و متوسطه را در دبیرستان صفوی اردبیل به پایان برد و سپس از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران با درجه دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل شد. وی در چشم پزشکی تخصص گرفت و به زادگاه خود

دکتر یوسف معماری در سال ۱۳۲۰ خورشیدی در محله پیر عبدالملک اردبیل به دنیا آمد؛ وی دوره ابتدایی را در دبستان سنایی و متوسطه را در دبیرستان صفوی اردبیل به پایان برد و سپس از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران با درجه دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل شد.

وی در چشم پزشکی تخصص گرفت و به زادگاه خود بازگشت تا آلام درماندگان و نیازمندان را التیام بخشد، معماری سال‌ها به عنوان خیر در تمامی تشکل‌های مردم نهاد به عنوان یک عضو فعال کمک حال نیازمندان بوده و چهره ماندگار عرصه خیرین استان اردبیل است.

دکتر معماری علاوه بر پزشکی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری نیز صاحب نام است؛ ترجمه رباعّیات خیام به زبان ترکی آذربایجان، کنزالبکا در سوگ سالار شهیدان و خاطرات گم شده از آثار این استاد برجسته است.

مراسم تشییع این پزشک خیر و ادیب اردبیلی پنجشنبه ۱۷ شهریور در زادگاهش برگزار و در آرامگاه بهشت زهرا این شهر در قطعه مفاخر به خاک سپرده شد.

برچسب ها :

ناموجود