کد خبر : 48768
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آگوست 2022 - 8:14

ورود اتوبوس و خودروی شخصی به عراق در ایام اربعین ممنوع است

ورود اتوبوس و خودروی شخصی به عراق در ایام اربعین ممنوع است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حمل‌ونقل مسافران (کابوتاژ) با اتوبوس و خودروی شخصی به کشور عراق در ایام اربعین (از پنجم لغایت 23 ماه صفر) ممنوع خواهد بود. متن اطلاعیه شماره 4 به این شرح است: بسم اللّه الرّحمن الرّحیم “انا من حسین” در راستای ارائه

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حمل‌ونقل مسافران (کابوتاژ) با اتوبوس و خودروی شخصی به کشور عراق در ایام اربعین (از پنجم لغایت 23 ماه صفر) ممنوع خواهد بود.

متن اطلاعیه شماره 4 به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

“انا من حسین”

در راستای ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به زوار در ایام اربعین و تلاش عملی با بهره‌گیری از امکانات موجود و تجارب قبلی با هدف تحقق سفری ایمن برای متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین، به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل‌بیت (علیهم السلام) می‌رساند با توجه به ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت حمل‌ونقل عمومی برای زوار اربعین و امعان نظر به محدودیت‌های ناوگان حمل‌ونقل عمومی، اهمیت تردد ایمن زوار به‌لحاظ شرایط زیرساختی و همچنین محورهای مواصلاتی آن سوی مرز، حمل‌ونقل مسافران (کابوتاژ) با اتوبوس و خودروی شخصی به کشور عراق در ایام اربعین (از پنجم لغایت 23 ماه صفر) ممنوع خواهد بود.

هرگونه تبلیغات افراد حقیقی و حقوقی درباره پیش‌بینی سرویس‌دهی مستقیم به زوار در ایام اربعین از طریق زمینی با اتوبوس یکسره از شهرهای ایران تا نجف یا کربلا و بالعکس، خارج از تدابیر این ستاد است و توجه تمامی متقاضیان این سفر به ممنوعیت کابوتاژ خودرویی به‌منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده بعدی، مورد تأکید است.

انتقال بموقع اقلام مواکب توسط تریلرها و کامیون‌ها، تردد وسایط نقلیه امدادی و آمبولانس‌ها و همچنین اتوبوس‌های کمکی درون‌شهری که برابر برنامه‌ریزی انجام‌شده برای ارائه خدمت به زوار در آن سوی مرز مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ در موعد مقرر و تحت محوریت کمیته‌های ذی‌ربط و ستادهای استانی و هماهنگی با ستاد عراق انجام خواهد شد.

 

اهتمام عملی تمامی شرکت‌های حمل‌ونقلی کشور در راستای ارائه خدمات سهل، ایمن و ارزان به زوار اربعین برابر تدابیر ابلاغی ستاد مرکزی اربعین لازم‌الاجراست و توسط دستگاه‌های نظارتی مورد رصد و کنترل قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/+

برچسب ها :

ناموجود