وزارت خارجه آمریکا: سیاست ما در قبال اسرائیل تغییری نکرده است

با وجود ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه، تداوم سیاست قحطی رژیم صهیونیستی علیه مردم آن و کشتار امدادگران بین‌المللی و خبرنگاران، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد سیاست کشورش در قبال رژیم صهیونیستی تغییری نکرده است.

به گزارش ایسنا، این وزارتخانه اعلام کرد خواهان نتیجه تحقیقات رژیم صهیونیستی درباره کشتار کارمندان آشپزخانه مرکزی جهانی در سریع‌ترین زمان ممکن است و از رژیم صهیونیستی می‌خواهد اقداماتی را برای پرهیز از وقوع چنین حوادثی در غزه اتخاذ کند.

وزارت خارجه آمریکا ضمن جانبداری از رژیم صهیونیستی، تسهیل انتقال کمک‌های انسانی به نوار غزه را به نفع امنیت رژیم صهیونیستی دانست و اعلام کرد فعالیت آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) برای غزه مهم و حیاتی است و واشنگتن خواهان تدوام فعالیت این سازمان است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد سیاست واشنگتن در قبال رژیم صهیونیستی تغییری نکرده است و سیاست واشنگتن در قبال تل‌آویو منجر به نتایج ملموس در امور بشردوستانه شده است، اما کافی نیست.

وزارت خارجه آمریکا در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که جمله «پولیتیکو» به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی نوشت: نظام سیاسی ما نمی‌تواند یا نمی‌خواهد خطوط واقعی (در جنگ غزه) برای اسرائیل تعیین کند و این مایه تاسف است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد آمریکا به دفاع از رژیم صهیونیستی متعهد است اما این رژیم باید به قوانین بین‌المللی متعهد باشد. واشنگتن خواهان انجام عملیات گسترده ارتش رژیم صهیونیستی در رفح نیست.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی طبق اعلام رسانه‌ها در جنگ غزه، تمامی قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد از تشکیل کشور فلسطین حمایت می‌کند اما باید تضمین‌های امنیتی برای اسرائیل فراهم شود.

وزارت خارجه آمریکا درباره روابط مستحکم میان ایران و روسیه، اعلام کرد شراکت امنیتی میان این دو کشور نگران کننده است.

در جریان حمله رژیم صهیونیستی به غزه هفت تن از کارکنان سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» کشته شدند.

در صد و هشتادمین روز جنگ غزه در حالیکه تجاوزات صهیونیست‌ها در مناطق مختلف در جریان است، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد تعداد شهدای تجاوزات صهیونیست‌ها به ۳۲ هزار و ۹۷۵ تن و تعداد زخمی‌ها به ۷۵ هزار و ۵۷۷ تن رسید.

انتهای پیام
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا