پاسخ ایران به ادعای رئیس کمیسیون اروپا درباره کمک نظامی به روسیه

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا در پاسخ به ادعاهای رئیس کمیسیون اروپا درباره کمک نظامی ایران به روسیه در جنگ با اوکراین تاکید کرد: کسانی که در برابر نسل‌کشی اسرائیل در غزه سکوت کرده‌اند، هیچ اعتباری ندارند.

به گزارش ایسنا، هیات نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا طی پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) به ادعاهای «اورزولا فون دِرلاین» رئبس کمیسیون اروپا واکنش نشان داد که گفته بود ایران سلاح در اختیار روسیه قرار می‌دهد.

در این پیام آمده است: ایران قاطعانه اتهامات بی‌اساس و با انگیزه‌های سیاسی مبنی بر ارائه هواپیماهای بدون سرنشین برای استفاده در جنگ وکراین را رد می‌کند. آن دسته از مقامات نهادهای اروپایی که در قبال نسل‌کشی اسرائیل در غزه سکوت کرده‌اند، هیچ اعتباری ندارند.

مقامات غربی و آمریکایی پیش از این نیز بارها اتهامات بی‌اساس و اثبات نشده را مبنی بر اینکه ایران پهپادهای خود را در اختیار روسیه قرا می‌دهد تا در جنگ با اوکراین استفاده کند، تکرار کرده‌اند. 

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران و روسیه به‌طور قوی این ادعاها را رد کرده‌اند و آن را فاقد اعتبار می‌دانند، جراکه با انگیزه‌های سیاسی و با هدف سرپوش گذاشتن بر ناکامی غرب در جنگ روسیه و اوکراین و همچنین کشاندن پای ایران به این درگیری مطرح می‌شوند. 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا