پایان لیگ برتر واترپلو با قهرمانی «امیدیه» / ۲ تیم آسیایی شدند

در شرایطی تیم نفت و گاز امیدیه به مقام قهرمانی لیگ برتر واترپلو رسید که توانست همراه با تیم رعد پدافند جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا را کسب کند.

به گزارش ایسنا، سی و سومین لیگ برتر واترپلو ایران در سال ۱۴۰۲ با حضور ۷ تیم کار خود را به پایان رساند و تیم‌های نفت و گاز امیدیه، رعد پدافند، دانشگاه آزاد اسلامی، پالایش نفت آبادان، نفت و گاز گچساران،  نیروی زمینی ارتش و استخر شهید نوفلاح به ترتیب در رده اول تا هفتم ایستادند.

در پایان هفته چهاردهم سی‌وسومین دوره لیگ برتر واترپلو باشگاه‌های کشور نفت و گاز امیدیه با ۳۶ امتیاز صدرنشین جدول شد و استخر شهید نوفلاح قهرمان دوره قبل با کسب تنها ۲ امتیاز  در قعر جدول ایستاد. همچنین تیم‌های رعد پدافند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به ترتیب با ۲۷ و ۲۵ امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

به این ترتیب تیم‌های نفت و گاز امیدیه و رعد پدافند جواز حضور در رقابت‌های واترپلو باشگاه‌های آسیا را کسب کردند.

باید خاطرنشان کرد لیگ سال گذشته با قهرمانی نوفلاح به پایان رسید و تیم‌های دانشگاه آزاد و نفت امیدیه به ترتیب دوم و سوم شدند.

در ادامه رده‌بندی سی‌وسومین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلو سال ۱۴۰۲ آمده است:

۱- نفت و گاز امیدیه: ۳۶ امتیاز

۲- رعد پدافند: ۲۷ امتیاز

۳- دانشگاه آزاد اسلامی: ۲۵ امتیاز

۴- پالایش نفت آبادان: ۲۰ امتیاز

۵- نفت و گاز گچساران: ۱۱ امتیاز

۶- نیروی زمینی ارتش: ۵ امتیاز

۷- استخر شهید نوفلاح: ۲ امتیاز

این مسابقات از ۱۸ آبان ۱۴۰۲ با حضور هفت تیم آغاز شد که تیم‌های حاضر در این مسابقات علاوه بر رقابت در رده سنی بزرگسالان در رده سنی زیر ۲۰ سال نیز باهم به رقابت پرداختند که تیم دانشگاه آزاد اسلامی با کسب ۳۶ امتیاز در صدر جدول رده بندی لیگ برتر زیر ۲۰ سال کشور ایستاد و تیم‌های نفت و گاز امیدیه و رعد پدافند نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا