پیام ابراهیم رئیسی به سید حسن نصرالله

مطابق با متن نامه منتشر شده، رئیس‌جمهور ایران ضمن تشکر بابت تبریک دبیرکل حزب‌الله، خطاب به او گفت: «حزب‌الله شجره طیبه‌ای است که به لطف هدایت جوانان مؤمن و انقلابی از جانب شما و خون شهدای پاک مقاومت به ثمره نشسته است».

رئیسی اضافه کرد: «هر چه بیشتر پیش می‌رویم، برکات این شجره و دستاوردهای آن بیشتر نمایان می‌شود و می‌درخشد تا امید به‌حق امت اسلامی باشد. اقتدار مقاومت اسلامی، صف اول جوانان انقلابی را به کابوسی برای رژیم صهیونیستی تبدیل کرده که خواب را از چشمان آن گرفته و حتی معادله بازدارندگی جدیدی بر این رژیم غاصب تحمیل کرده است».

رئیس‌جمهور ایران افزود:‌ «نقشی که مقاومت اسلامی  در برابر تروریسم دولتی و تروریسم تفکیری در تحکیم پایه‌های امنیت ایفا می‌کند، این جریان مجاهد و انقلابی را به عنصری مؤثر در معادلات منطقه‌ای تبدیل کرده است. هیچ طرف سیاسی، نظامی یا امنیتی‌ای در منطقه و نه هیچ قدرت بین‌المللی نمی‌تواند حضور حزب‌الله را نادیده بگیرد».

رئیسی ادامه داد: «مقاومت اسلامی می‌تواند در راستای تحکیم استقلال ملی از راه چشم‌اندازهای وسیع ثبات، توسعه و رفاه، الگویی منحصربه‌فرد از اقدام سیاسی بر پایه مبانی دینی ارائه کند. به‌رغم تمام دشمنی‌ها و کینه‌هایی که در کمین مقاومت است، اما جغرافیای مقاومت اسلامی دیگر به لبنان و فلسطین محدود نیست».

رئیس‌جمهور ایران تأکید کرد:‌ «امروز، مقاومت اسلامی به یک مکتب تکامل‌یافته مبدل شده که پرچم امنیت و ثبات را در کشور لبنان به دست دارد، فریاد آزادسازی سرزمین اشغالی فلسطین سر می‌دهد، [دیگران] را به پیشرفت تشویق می‌کند و خواهان صلحی مبتنی بر عدالت در سطح منطقه است».

سید ابراهیم رئیسی در پایان پیام خود «برای برادر عزیز و مجاهدش از خداوند صحت، سلامتی و سربلندی و برای مجاهدان مقاومت اسلامی موفقیت، سعادت و مقام والا طلب کرد».

27215

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا