پیام تبریک قالیباف بابت بازگشت غرورآفرین ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی به کشور
پیام تبریک قالیباف بابت بازگشت غرورآفرین ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی به کشور

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی بازگشت غرورآفرین ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به کشور را تبریک گفت. به‌ گزارش ایسنا، متن پیام تبریک محمدباقر قالیباف به شرح زیر است: «بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم بازگشت غرورآفرین ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن دنا و ناو بندر مکران پس از انجام مأموریت […]رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی بازگشت غرورآفرین ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به کشور را تبریک گفت.

به‌ گزارش ایسنا، متن پیام تبریک محمدباقر قالیباف به شرح زیر است:

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

بازگشت غرورآفرین ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن دنا و ناو بندر مکران پس از انجام مأموریت موفقیت‌آمیز ۲۲۰روزه دریانوردی به دور دنیا موجب شادی، مباهات و افتخار گردید.

این اقدام‌ ماندگار راهبردی و رزمایش نظامی که توانایی و اقتدار حضور نیروهای مسلح در محدودهٔ آب‌های بین‌المللی و فراسرزمینی را به نمایش گذاشت بار دیگر به جهانیان ثابت کرد فرزندان غیور این ملت رشید و مقاوم با روحیه سلحشوری و جهادی در دست‌یابی به اهداف و انجام مأموریت‌های خطیر همواره سربلند و موفق خواهند بود. به‌طور یقین دستاوردهای علمی و عملی این ماموریت در طراحی و برنامه‌ریزی اهداف استراتژیک نیروی دریایی و همچنین دیپلماسی نظامی راهگشا و مؤثر خواهد بود.

اینجانب از سوی خود و نمایندگان محترم مجلس‌ شورای‌ اسلامی، ضمن عرض تبریک این موفقیت و دستاورد درخشان به محضر فرماندهٔ معظم کل قوا حضرت آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، فرماندهی محترم کل ارتش و به‌ویژه فرماندهی، مدیران و پرسنل خدوم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی و همچنین تقدیر از صبوری و بردباری خانواده‌های این دلاوران وطن، امیدوارم همواره شاهد توفیق روزافزون قوای دفاعی و نظامی کشور در عرصه‌های مختلف باشیم.»

به گزارش ایسنا، ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملقب به ناوگروه ۳۶۰ متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران اعزامی به دور دنیا، صبح شنبه ۳۰ اردیبهشت با استقبال امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و خانواده های دریانوردان در منطقه یکم دریایی نداجا در بندر عباس پهلو گرفت.

انتهای پیاممنبع