چهاردهمین کنگره پیشگامان پیشرفت برگزار شد
چهاردهمین کنگره پیشگامان پیشرفت برگزار شد

چهاردهمین کنگره یکروزه پیشگامان پیشرفت با موضوع جوانان و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت آغاز به کار کرد. به گزارش ایسنا، در نشست افتتاحیه چهاردهمین کنگره پیشگامان پیشرفت که به صورت مجازی برگزار شد، دکتر سیدی به تشریح محورهایی که  کنگره چهاردهم به آن پرداخته خواهد شد از جمله نقش جوانان در شکل‌گیری و تعمیق گفتمان […]چهاردهمین کنگره یکروزه پیشگامان پیشرفت با موضوع جوانان و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، در نشست افتتاحیه چهاردهمین کنگره پیشگامان پیشرفت که به صورت مجازی برگزار شد، دکتر سیدی به تشریح محورهایی که  کنگره چهاردهم به آن پرداخته خواهد شد از جمله نقش جوانان در شکل‌گیری و تعمیق گفتمان پیشرفت، نقش جوانان در مطالبه و هموارسازی مسیر پیشرفت، مسؤولیت جوانان و نخبگان جوان در تحقق ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، بایسته‌های تبدیل الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ظرفیت‌ها و چالشهای گفتمان‌سازی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت،  مشارکت مردمی و اجماع نخبگانی در اجرای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، تجارب ملی و جهانی در اجرای الگوها و برنامه‌های توسعه و آسیب‌شناسی روند اجرای برنامه‌های توسعه کشور پرداخت.

در ادامه دکتر سید جواد حسینی عضو هیات موسس ۲۰ شرکت تکنولوژی به تفصیل به تشریح تجربیات موفق و ناموفقش در حوزه کسب و کار و کارآفرینی پرداخت.

وی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه تکنولوژی در ابتدا روی شن‌های دریا بنا شده بودند که هر لحظه امکان فرو ریختن ساختمان این شرکتها وجود داشت. ما با همکاری معاونت علمی  فناوری نهاد ریاست جمهوری راه‌های جلوگیری از فروپاشی این شرکتها را در قالب پروژه‌های مطالعاتی بررسی  و چالش‌های پیش‌روی تاسیس و بقاء سازمان‌ها در مفهوم کلانش را جستجو کردیم و نقشه راه رشد شرکتها در ایران را به نام مدل تعالی سازمانی که کار بسیار سخت و ناهمواری بود، روی ۷۰ شرکت اندازه‌گیری و ارائه کردیم.

در ادامه، کنگره وارد کارگاههای تخصصی و تشریح مقالات از سوی نویسندگان‌شان شد.

انتهای پیاممنبع