چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم
چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم

‏ تعیین وقت فرانسه برای افرادی که قصد دریافت ویزای این کشور را دارند، ضروری است. متقاضیان دریافت ویزای فرانسه باید در ابتدا به صورت آنلاین به دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال نمایندگی رسمی کنسولگری این کشور مراجعه کنند و به صورت اینترنتی وقت سفارت خود را تعیین کنند. توجه داشته باشید که متقاضیان […]

‏ تعیین وقت فرانسه برای افرادی که قصد دریافت ویزای این کشور را دارند، ضروری است. متقاضیان دریافت ویزای فرانسه باید در ابتدا به صورت آنلاین به دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال نمایندگی رسمی کنسولگری این کشور مراجعه کنند و به صورت اینترنتی وقت سفارت خود را تعیین کنند. توجه داشته باشید که متقاضیان وقت سفارت فرانسه پس از ورود به سایت VFS گلوبال باید کشور مبدأ خود را ایران انتخاب کنند و کشور فرانسه را به عنوان کشور مقصد انتخاب کنند. تنها در این صورت است که یک آدرس ایمیل برای کاربران باز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با فرمتی که تعیین شده درخواست خودشان را به ایمیل مشخص شده از طرف کارگزاری ارسال نمایند. درخواست متقاضیان بررسی می‌شود و پس از یک یا دو روز کاری یک وقت سفارت برای آن‌ها اعلام می شود. دقت هنگام تکمیل کردن فرم درخواست ویزای فرانسه ضروری است. چراکه اگر فرم درخواست وقت سفارت را به درستی تکمیل نکنید، درخواست ویزای شما رد می شود. چنانچه آشنایی با کارهای مربوط به تعیین وقت سفارت ندارید و اولین بار است که برای دریافت ویزای شینگن اقدام می کنید، می توانید با سپردن امور مربوط به دریافت وقت سفارت و ویزای کشور فرانسه به مجموعه گردشگری سفری دیگر، با خیالی آسوده در مدت زمان کوتاهی وقت سفارت خود را تعیین کنید.

مراحل رزرو وقت سفارت فرانسه

کشور فرانسه یک کشور اروپایی است و عضو پیمان شینگن می باشد. به همین خاطر افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، باید ویزای شینگن دریافت کنند و قبل از دریافت ویزا باید ابتدا یک وقت سفارت فرانسه بگیرند و مدارک لازم برای دریافت ویزای فرانسه را ارائه کنند.

 1. اولین مرحله از رزرو وقت سفارت فرانسه مراجعه به سایت وی اف اس گلوبال به صورت اینترنتی است. متقاضیان باید اول به صورت اینترنتی در این وب سایت وقت سفارت بگیرند. تمام کارهای مربوط به صدور ویزای فرانسه توسط کارگزاری vfs گلوبال در شهر تهران انجام می شود.
 2. پس از اینکه وقت سفارت برای متقاضیان تعیین شد، این افراد می‌توانند به صورت حضوری در وقت تعیین شده به دفتر کارگزاری مراجعه کنند و کلیه مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه را ارائه نمایند.
 3. 3.      کشور فرانسه نیاز به مصاحبه برای صدور ویزا ندارد؛ بنابراین متقاضیان تنها به این کارگزاری ها مراجعه می کنند تا کارهای مربوط به ثبت اطلاعات بیومتریک، انگشت نگاری و تحویل مدارک به صورت حضوری را انجام دهند و هزینه ویزای فرانسه را پرداخت کنند.
 4. پس از پرداخت هزینه و تحویل مدارک متقاضیان باید منتظر جواب سفارت کشور فرانسه باشند. بررسی‌های لازم روی مدارک ارائه شده توسط متقاضیان انجام می‌ شود و جواب ویزا به آن‌ها اعلام می شود.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت فرانسه

همان‌طور که اشاره کردیم سفارت فرانسه نیاز به مصاحبه ندارد؛ اما مراجعه حضوری و تحویل مدارک لازم برای وقت سفارت فرانسه موردنیاز است. متقاضیان باید مدارکی که در ادامه مشاهده می‌فرمایید را در روز مراجعه به سفارت این کشور تحویل دهند. توجه داشته باشید که برای آماده کردن مدارک باید نسبت به قوانین کشور فرانسه برای صدور ویزا آشنا باشید و مدارک را به صورت کامل و دقیق آماده کنید. در صورتی که هر یک از مدارک شما ایراد داشته باشد، جعلی باشد و یا نقصی در آن وجود داشته باشد، موجب ریجکتی ویزای شما می شود. ارائه تمکن مالی و دعوت نامه نیز بسیار ضروری است. گاهی اوقات افراد متقاضی دریافت ویزای فرانسه، تمکن مالی کافی ندارند. ولی با استفاده از راهنمایی ها و مشاوره های کارشناسان مهاجرتی آژانس سفری دیگر می‌توانند راهی برای این مشکل پیدا کنند و به راحتی مدارک خود را تکمیل شده و بی نقص ارائه کنند. کارشناسان این مجموعه با داشتن ساله ا تجربه در زمینه دریافت ویزای کشورهای اروپایی برای متقاضیان با تمام قوانین سفارت این کشور آشنا هستند و به شما کمک می کنند تا مدارک کامل را ارائه نمایید.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای فرانسه
 • گذرنامه معتبر متقاضی و پاسپورت های قبلی
 • رسید مربوط به پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت فرانسه
 • مدارک شناسایی متقاضی به همراه اصل و ترجمه
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • گواهی تمکن مالی
 • گردش حساب متقاضی
 • نامه اشتغال به کار
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو هتل
 • ارائه دعوتن امه در صورت وجود
 • ·         اصل سند ازدواج و ترجمه آن

هزینه وقت سفارت فرانسه

هزینه وقت سفارت فرانسه با توجه به نوع ویزای درخواستی متقاضی و تعداد نفرات آن‌ها متفاوت است. چنانچه فرد متقاضی به صورت شخصی اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه کند، باید هزینه متفاوتی بپردازد تا اینکه از آژانس‌های گردشگری معتبر برای تعیین وقت سفارت فرانسه کمک بگیرد. هزینه وقت سفارت فرانسه باید به صورت نقد و به یورو پرداخت شود. توجه داشته باشید که سفارت این کشور به هیچ وجه ریال نمی پذیرد. هزینه های مربوط به خدمات دفتر کارگزاری وی اف اس برای هر پرونده ۴۰ یورو است؛ اما هزینه های مربوط به ویزا و هزینه صندوق داخل سفارت نیز به این مبلغ اضافه می شود. در صورتی که متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه را به عهده کارشناسان مهاجرتی آژانس گردشگری سفری دیگر بسپارند، هزینه‌ای که پرداخت می کنند علاوه بر هزینه تعیین وقت سفارت، مربوط به هزینه تکمیل فرم درخواست ویزا، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل و … نیز می شود.

چه مدت طول می کشد تا وقت سفارت فرانسه بگیریم؟

برخی از موسسه های مهاجرتی هستند که برای دریافت مبالغ گزاف از متقاضیان دریافت ویزای فرانسه وعده هایی مانند رزرو وقت سفارت فرانسه به صورت فوری به آن‌ها می دهند. در صورتی که وقت فوری سفارت فرانسه وجود ندارد و همه متقاضیان باید به صورت عادی وقت سفارت این کشور را بگیرند. متقاضیانی که به صورت اینترنتی وقت سفارت فرانسه می گیرند ۲ تا ۷ روز کاری باید منتظر بمانند تا وقت سفارت برای آن‌ها تعیین شود.

معمولاً پس از بررسی درخواست وقت سفارت متقاضیان، یک ماه بعد برای آن‌ها وقتی سفارت تعیین می شوند و باید در تاریخ و ساعت مشخص شده به صورت حضوری به دفتر کارگزاری نمایندگی رسمی سفارت فرانسه مراجعه نمایند؛ بنابراین شما اگر قصد دریافت وقت سفارت فرانسه را دارید، باید از چند ماه قبل از سفر خود اقدام کنید و برنامه های ریزی های لازم را انجام دهید. چرا که ممکن است پس از ارائه مدارک نیز، نیاز باشد چند ماه منتظر جواب ویزا باشید.

در صورتی که اطلاعات کافی درباره وقت سفارت فرانسه و مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای فرانسه را ندارید، می توانید از طریق تماس با شماره های آژانس گردشگری سفری دیگر اطلاعات لازم و مشاوره های موردنیاز خود را دریافت نمایید. این مجموعه با برگزاری تورهای اروپایی تمام امور مربوط به تعیین وقت سفارت کشورهای اروپایی و درخواست ویزا را برای متقاضیان در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.