کد خبر : 50311
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۷:۰۷

چگونه ویزای یونان بگیریم؟

چگونه ویزای یونان بگیریم؟

ویزای یونان اولین قدم شما برای سفر یا مهاجرت به این کشور جذاب و محبوب است. کشور یونان از زمان های گذشته یکی از درخشان ترین کشور‌های اروپا و جهان بوده‌ است. این کشور به پایتختی آتن، بیش از 3400 سال قدمت دارد. بزرگترین فیلسوفان و دانشمندان متعلق به یونان هستند. واحد پول یونان یورو

ویزای یونان اولین قدم شما برای سفر یا مهاجرت به این کشور جذاب و محبوب است. کشور یونان از زمان های گذشته یکی از درخشان ترین کشور‌های اروپا و جهان بوده‌ است. این کشور به پایتختی آتن، بیش از 3400 سال قدمت دارد. بزرگترین فیلسوفان و دانشمندان متعلق به یونان هستند.

واحد پول یونان یورو بوده و این کشور در اتحادیه اروپا قرار دارد. هرچند در سال‌های اخیر اقتصاد این کشور کمی دچار تزلزل شد، اما همچنان قوی به مسیرش ادامه داد. تاریخ کشور یونان یکی از غنی ترین تاریخ های جهان محسوب می شود.

در ادامه به توضیح درمورد روش اخذ ویزا و این که به صورت کلی چند نوع ویزا برای مهاجرت به کشور یونان وجود دارد می پردازیم. همراه ما باشید!

ویزای کشور یونان (VFS)

  VFS  به  معنی دریافت ویزای کشور یونان از طریق شرکت VFS Global  در تهران است. این شرکت نماینده رسمی دولت یونان برای انجام تمامی امور مربوط به صدور ویزا مثل بررسی مدارک، انگشت نگاری و… است.

یونان یکی از کشورهای عضو شینگن بوده که در سال 1985 قراردادی به عنوان پیمان شینگن امضا کرد. در این قرارداد ذکر شده که شهروندان این کشورها برای عبور در مرزها نیازی به بازرسی و اخذ ویزا ندارند، اما مسافرین خارجی برای وارد شدن به این مرزها باید حتما ویزا داشته باشند.

کشور یونان هم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده که عضو پیمان شینگن هم هست. البته معمولا دو عبارت اتحادیه شینگن و حوزه شینگن باهم اشتباه گرفته می شوند. برخی از کشورها مثل انگلیس، اوکراین، بلغارستان، رومانی، قبرس جنوبی، کرواسی و.. عضو اتحادیه اروپا هستند اما عضو پیمان شینگن نیستند.

دریافت ویزای یونان

اولین قدم برای گرفتن ویزای کشور یونان، گرفتن وقت سفارت است. زمانی که وقت سفارت به شما داده شد، باید فرم های مربوط به ویزای شینگن یونان را پر کنید. قدم سوم تهیه مدارکی است که از طریق شرکت یوروپ به شما گفته‌ می شود. تمامی مدارکی که تهیه می‌کنید باید ترجمه داشته باشند. آخرین قدم هم مصاحبه و انگشت نگاری است. در نهایت باید منتظر جواب از سمت سفارت یونان باشید.

شرایط دریافت ویزای کشور یونان

برای دریافت ویزای یونان باید برخی از شرایط لازم مثل سن، مدارک و وضعیت تاهلتان مشخص باشد. زمانی ویزا برای شما صادر می شود که شما شرایط لازم را داشته باشید. توجه به این نکته مهم است که افراد بالای 30 سال شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارند.

انواع ویزای یونان

یونان هم مانند کشورهای دیگر انواع مختلفی از ویزا را در اختیار مسافران خود قرار می دهد. شما باید ابتدا هدفتان از سفر به یونان را مشخص کنید، سپس اقدام به تهیه مدارک لازم جهت اخذ ویزا کنید. در ادامه به بررسی انواع ویزای یونان می پردازیم.

ویزای توریستی

ویزای نوع C یا همان ویزای توریستی اولین نوع ویزا برای سفر به کشور یونان است. اعتبار ویزای توریستی 180 روز و مدت زمان مجاز برای اقامت 90 روزه صادر می شود. اگر شخصی جهت دریافت ویزای مولتی یونان اقدام کند، باتوجه به اعتبار شخص متقاضی، مدت اعتبار ویزا از 1 تا 3 سال صادر می شود.

به صورت کلی هیچ مدت مشخص و ثباتی در اعتبار و مدت مجاز اقامت وجود ندارد، در برخی از موارد شاهد صادر شدن ویزا با اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه هم بوده ایم.

ویزای تجاری

همانطور که از نام این نوع ویزا مشخص است، برای افرادی صادر می شود که برای تجارت و کار به یونان سفر می کنند. یکی از شروط اخذ این ویزا، داشتن دعوت نامه از طرف شرکت مورد بازدید است. اگر مدارکی وجود داشته باشد که نشان دهد بین دو شرکت متقاضی در ایران و یونان همکاری وجود دارد، این مدارک باید حتما ارائه شوند.

ویزای تحصیلی

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که برای تحصیل به یونان می روند. اگر هدف شما تحصیل به مدت کمتر از 90 روز باشد، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی ندارید. برای دریافت ویزا باید شخص متقاضی پذیرش تحصیلی را از یونان دریافت کرده باشد و به سفارت تحویل دهد.

ویزای کاری یونان

ویزای کاری یا ویزای نوع D همان ویزای ملی یونان است که برای کار در یونان اخذ می شود. مراحل دریافت این نوع ویزای یونان سخت تر از سایر ویزاها است. چون زمانی این ویزا برای شخص متقاضی صادر می شود که شرکت استخدام کننده در کشور یونان آگهی استخدامی به مدت 3 ماه را در یونان و اتحادیه اروپا درج کرده باشد و در این مدت فردی برای استخدام حضور پیدا نکرده باشد.

برای دریافت ویزای کاری یونان، باید فرد متقاضی پیشنهاد شغلی را از سمت شرکتی در یونان دریافت کرده باشد و پس از آن اقدام به ارسال مدارک به سفارت یونان کند. یکی از روش های مهاجرت به یونان همین ویزای کاری است. چون فرد می تواند بعد از 5 سال کار کردن در یونان جهت اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

ویزای پزشکی

ویزای پزشکی برای بیمارانی که جهت درمان می خواهند به یونان بروند صادر می شود. فرد متقاضی باید مدارک پزشکی خود را به همراه پرونده هایی که از سمت پزشک ایران با پزشک یونان هماهنگ شده است حتما به سفارت تحویل دهد.

همچنین لازم است برخی مدارک اثبات توان مالی در یونان، نامه مرخصی کارمندان، اسناد پزشکی، مدارک پذیرش بیمارستان در یونان یا گواهی پزشک از یونان (برای اثبات تاریخ ویزیت دکتر در یونان) حتما تحویل داده شود.

ویزای ازدواج

این نوع ویزا زمانی صادر می شود که متقاضی بخواهد در یونان با شخص ازدواج کند و بعد از آن 3 سال برای دریافت اقامت اقدام کند.

ویزای نامزدی یونان

ویزای نامزدی زیرمجموعه ویزای ازدواج بوده و متقاضی باید تا 6 ماه بعد از دریافت ویزا، اقدام به ازدواج کند. فردی که با یک یونانی ازدواج می کند می تواند در یونان اقامت داشته و بعد از 3 سال اقدام به دریافت اقامت دائم کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای یونان

  1. شناسنامه ایرانی.
  2. گذرنامه دارای اعتبار بیشتر از 6 ماه (بیشتر از تاریخ اتمام ویزا).
  3. کپی صفحات اول تا پنجم گذرنامه و صفحاتی که مهر ویزا ثبت شده.
  4. سه قطعه عکس رنگی.
  5. اسناد رسمی شغلی و مالی.
  6. گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان.
  7. سند مالکیت (ترجمه شده).
  8. بیمه مسافرتی.
  9. بلیط هواپیما یا رزرواسیون به صورت رفت و برگشت قطعی.

جمع بندی

ویزای یونان یکی از معتبرترین ویزاهای بین المللی بوده که شرایط دریافت آن خاص و ويژه است. شما با مراجعه به دفتر مهاجرتی یوروپ تورز، به راحتی می توانید اقدام به اخذ ویزای یونان کرده و با خیال راحت تمامی مراحل دریافت ویزا را پشت سر گذاشته و در نهایت ویزای یونان را دریافت کنید.

برچسب ها :

ناموجود